Masz konsolę PlayStation? Uważaj na te wiadomości od nieznanych użytkowników

25.08.2017 15:20

Na użytkowników konsol Playstation 3, Playstation 4 i PS Vita czyha nowy rodzaj przekrętu, który może narazić ich na utratę konta PSN lub nawet straty finansowe.

Masz konsolę PlayStation? Uważaj na te wiadomości od nieznanych użytkowników fot. pexels

Próby wyłudzania informacji na temat danych logowania do kont w różnych serwisach są już niemalże tak samo stare jak sam Internet. Jednak nowa metoda stosowana przez cyberprzestępców robi to dość podchytliwie i często spotyka niczego nie podejrzewających graczy.

Użytkownicy Playstation Network dostają często zaproszenia od innych użytkowników do grona znajomych - mogą dzięki temu pograć z innymi w gry wieloosobowe lub komunikować się bezpośrednio na czacie, co mocno ułatwia rozgrywkę multiplayer.

Do niektórych użytkowników jednak mogą napisać cyberprzestępcy, którzy pod pozorem tego, że nas znają, mogą próbować wyciągnąć od nas informacje o naszej dacie urodzenia podczas rozmowy.

psn fot. reddit

Podanie naszego wieku lub daty urodzin umożliwi cyberprzestępcom ułatwienie im przejęcie naszego konta - skoro do nasz piszą to znają nasz login w usłudze, a podanie daty urodzenia jest jednym z etapów, służącym do odzyskiwania dostępu do konta, co własnie chcą wykorzystać naciągacze.

Drugim problemem, który pojawił się ostatnio w tej usłudze są spamboty. Po krótkiej próbie nawiązania z nami konktaktu, przesyłane są linki prowadzące do czatów erotycznych, które obciążą naszą kartę subskrypcją wynoszącą nawet kilkadziesiąt dolarów miesięcznie.

Gracze powinni mieć się mocno na uwadze i uważać na tego typu wiadomości od nieznajomych użytkowników.

Zagłosuj

Otrzymałeś kiedyś podejrzaną wiadomość od nieznanego użytkownika?

RadioZet.pl/reddit/AM

Oceń