Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz laptopa HP? Oprogramowanie przechwytywało wprowadzane dane

16.05.2017 13:23

HP wypuściło już stosowną aktualizację naprawiającą problem. Jeśli posiadacie laptopa tej firmy - warto ją zainstalować.

Masz laptopa HP? Oprogramowanie przechwytywało wprowadzane dane fot. HP

Każdy producent sprzętu, jakim są chociażby notebooki, udostępnia lub wgrywa do systemu odpowiednie aplikacje lub sterowniki, mające na celu sprawienie, by wszystkie oferowane funkcjonalności działały poprawnie. Niestety oprogramowanie Conexant, które obsługiwało m.in. klawisze multimedialne w laptopach HP z Windowsem, mogło przechwytywać wprowadzane na komputer dane - w tym hasła, adresy e-mail, itd.

Zagłosuj

Posiadasz laptopa marki HP?

Firma HP szybko zareagowała na wieść o tym nieszczęsnym oprogramowaniu. Łatka, która dostępna jest w centrum aktualizacji Windowsa powinna usunąć tę niechcianą funkcjonalność. Aktualizacja usuwa proces rejestrowania każdego naciśniętego klawisza, a także usuwa pliki z już utworzonymi ewentualnie logami z historią wprowadzonych danych.

Odpowiedni sterownik - Conexant HD Audio Driver można również pobrać ze strony producenta.

Tego typu niefortunne posunięcia całkiem skutecznie potrafią zniechęcić użytkowników do danej firmy lub kupowania laptopów z pre-instalowanym systemem - w końcu nie wiadomo ile jeszcze "śmieciowych" programów producent postanowi nam zainstalować w systemie, które czynią więcej zła, niż dobra.

RadioZet.pl/AM

Zagłosuj

Padłeś kiedyś ofiarą cyberprzestępstwa?

Oceń