Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz smartfon od Sony? Aktualizacje do Androida 8.0 rozpoczęte

24.10.2017 11:41
xxx zet

Sony jako jeden z pierwszych producentów wprowadza nową wersję Androida na swoje smartfony.

Masz smartfon od Sony? Aktualizacje do Androida 8.0 rozpoczęte fot. Sony

Android 8.0 to kolejny kamień milowy w historii tego mobilnego systemu operacyjnego. Urządzenia w niego wyposażone otrzymają, w porównaniu do poprzedniej wersji systemu, między innymi usprawnioną funkcję multitaskingu, możliwość uruchamiania aplikacji obok siebie, lepsze wsparcie dla funkcji VR i AR, a także usprawnione aplikacje aparatów. Nie należy oczywiście zapominać o ważnych aktualizacjach w sferze zabezpieczeń samego systemu, co jest istotne w obecnych czasach, gdzie zewsząd jesteśmy narażeni na ataki wykorzystujące luki w zabezpieczeniach.

Sony jako jeden z pierwszych producentów na rynku wprowadza aktualizację do Androida 8.0 Oreo do swoich flagowców. Producent zapowiada, że cały proces będzie odbywał się stopniowo, a jako pierwsza otrzyma ją Xperia XZ Premium.

Sony przy okazji wprowadzenia Androida 8.0 dodaje do swoich urządzeń nowe aplikacje - wprowadzony zostanie Kreator 3D do skanowania twarzy użytkownika, funkcja ciągły autofokus w aplikacji aparatu i wsparcie dla nowej jakości dźwięku dzięki Qualcomm aptX HD audio.

Kolejne urządzenia Sony mają otrzymać stosowne poprawki już niedługo, ale warto pamiętać, że jeśli nasz smartfon pochodzi od operatora komórkowego, może minąć dodatkowy czas, zanim zostanie zaakceptowany przez niego do dystrybucji na nasze urządzenie.

Następne w kolejce po Androida 8.0 Oreo są te smarfony Sony:

  • Xperia X
  • Xperia X Performance
  • Xperia X Compact
  • Xperia XZ
  • Xperia XZs
  • Xperia XA1
  • Xperia XA1 Ultra
  • Xperia XA1 Plus
Zagłosuj

Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 8.0 Oreo?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń