Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz smartfona od HTC? Co powiesz na reklamy nad klawiaturą?

17.07.2017 13:50

Domyślna klawiatura dotykowa instalowana w smartfonach firmy HTC zaczęła wyświetlać reklamy, co mocno nie przypadło do gustom klientom firmy.

Masz smartfona od HTC? Co powiesz na reklamy nad klawiaturą?

W smartfonach HTC domyślną klawiaturą systemową jest TouchPal, która jest dostarczana przez firmę zewnętrzną. Jest ona wykorzystywana przez innych producentów smartfonów z Androidem, w tym Lenovo i ZTE, lecz to użytkownicy HTC napotkali ten dość nietypowy problem.

Najwyraźniej na wskutek błędnej aktualizacji, producent odpowiadający za aplikację klawiatury wprowadził do smartfonów HTC reklamy. Tuż nad polem odpowiadającym za wprowadzanie na klawiaturze dotykowej tekstu, część użytkowników może zobaczyć pasek z ofertami reklamowymi.

htc

Tysiące użytkowników zdążyło już wyrazić swoje niezadowolenie z tego powodu w wątku w serwisie reddit, w którym udział bierze już tysiące internautów. Firma HTC z uwagi na tak duże zainteresowanie tym tematem na różnych forach i serwisach społecznościowych uspokaja i zaleca na ten moment usunięcie wszelkich aktualizacji aplikacji TouchPal.

Na szczęście wprowadzone reklamy nie były planowanym ruchem i są już prowadzone prace nad ich wycofaniem.

"Z powodu błędu, część klientów HTC zaczęła odnotować wyświetlające się reklamy nad klawiaturą smartfona. To nie jest planowana funkcjonalność i informujemy, że pracujemy nad jej naprawieniem i usunięciem reklam najszybciej jak to możliwe." - podaje HTC w oświadczeniu dla serwisu neowin.net.

Zagłosuj

Czy przeszkadzałyby Ci reklamy wyświetlane nad klawiaturą w smartfonie?

RadioZet.pl/AM

Oceń