Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Masz smartfona z Windows Phone? Microsoft wyłączy ważne funkcje

21.02.2018 13:23
xxx zet

Użytkownicy korzystający ze smartfonów z systemem Windows 7.5 lub 8 mogą zapomnieć o sprawnym korzystaniu ze swoich smartfonów.

Urządzenie Windows Phone fot. pexels

Smartfony działające pod kontrolą systemów Windows Phone swego czasu były całkiem popularne w Polsce. W pewnym okresie w naszym kraju przewyższały sprzedażą nawet iPhone'y, lecz nie można było tego powiedzieć o reszcie rynków na świecie. Finalnie system Windows Phone jako platforma upadł, a Microsoft stopniowo wyłącza funkcje tych systemów.

Teraz Microsoft wbił kolejny gwóźdź do trumny posiadaczom tego systemu. Od 20 lutego wyłączone zostały powiadomienia push aplikacji, a tzw. okienka live tiles nie będą mogły być aktualizowane.

Wyłączenie tych API w starszych wersjach Windows Phone sprawia, że korzystanie z części smart-funkcji urządzeń staje się bezużyteczne.

pexels-photo fot. pexels (Nokia Lumia z Windows Phone)

Ponadto Microsoft postanowił wyłączyć funkcje „Find My Phone” na tych systemach — w razie zgubienia smartfona na nic zda się cyfrowa funkcja namierzania go.

Użytkownicy posiadający nowsze modele smartfonów mogą wciąż dokonać aktualizacji do nowszej wersji Windows Phone — 8.1 lub 10, jeśli ich urządzenie na to pozwala. Przedłuży to nieco żywotność tego i tak już będącego na wymarciu ekosystemu Microsoftu.

Zagłosuj

Używasz wciąż smartfona z Windows Phone?

RadioZet.pl/AM

Oceń