Messenger wyświetli reklamy w waszych rozmowach

02.08.2017 12:27

Zgodnie z zapowiedziami, Facebook wprowadza nową funkcję do komunikatora Messenger – w rozmowach toczonych ze znajomymi pokazywać się będą reklamy.

Messenger wyświetli reklamy w waszych rozmowach fot. materiały prasowe

Testy płatnych ogłoszeń, umiejscawianych bezpośrednio w prowadzonych rozmowach, zaczęły się jeszcze w styczniu 2017 roku – przeprowadzono je w Australii i Tajlandii. Facebook najwyraźniej uznał, że znalazł odpowiednią formułę prezentowania reklam w prywatnych konwersacjach, gdyż funkcja ta jest właśnie uruchamiana na całym świecie.

Ogłoszenia będą dopierane przez ten sam algorytm, który odpowiada za pokazywanie ich w serwisie Facebooka. Każdy rozmówca będzie widział reklamę przeznaczona dla niego – znajomi mogą więc mieć pokazywane zupełnie inne ogłoszenia, niż my.

Reklamy pokazywane w taki sposób trudno będzie zignorować – i na to liczy Facebook i reklamodawcy. Z usług serwisu korzysta już ponad 2 mld osób miesięcznie, Messenger ma na świecie ponad miliard użytkowników – wyświetlanie w nim reklam może więc przynieść ogromne pieniądze.

Część użytkowników może się zrazić i szukać alternatywy – to doskonała wiadomość dla Gadu-Gadu, którego wielki powrót został zapowiedziany w czerwcu 2017 roku.

Zagłosuj

Co myślicie o reklamach w Messengerze?

RadioZET.pl/MT

Oceń