Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Miałeś konto na Naszej Klasie? No to lepiej uważaj!

06.03.2018 13:15
xxx zet

Zapomniany serwis społecznościowy przypomina o sobie w dość niefortunny sposób.

Miałeś konto na Naszej Klasie? No to lepiej uważaj! fot. nasza-klasa.pl

Serwis społecznościowy, który ponad 10 lat temu święcił triumfy, został w końcu zastąpiony amerykańskim Facebookiem. Z Naszej Klasy korzystały kiedyś miliony Polaków, przez co teraz ich prywatne dane są narażone.

O sprawie wycieku danych z NK.pl poinformował jeden z użytkowników serwisu wykop:

"

Jeden z użytkowników zapomnianego już portalu społecznościowego NK.pl (nasza-klasa.pl) zwrócił uwagę, że profile użytkowników, wraz ze zdjęciem i najważniejszymi danymi, są teraz indeksowane przez wyszukiwarki internetowe. Ma to związek z niedawnym redesignem portalu...” "

Najwyraźniej błąd programistyczny przy zmianach w serwisie mógł narazić prywatne danych użytkowników na ujawnienie. By zobaczyć czyjś profil w serwisach pokroju Facebook lub Google+ należało być przynajmniej zalogowanym do serwisu, tutaj takiej autoryzacji nie potrzeba, a więc wszyscy mogą mieć wgląd do ważnych dla nas danych — w tym wyszukiwarki internetowe. To bardzo poważne zagrożenie bezpieczeństwa danych użytkowników tego serwisu.

Jeśli posiadaliście konto w tym już zapomnianym serwisie, to lepiej przypomnieć sobie dane logowania do niego i podjąć decyzję o zmianie ustawień prywatności konta lub jego całkowitym usunięciu. W przeciwnym wypadku wasze prywatne dane i zdjęcia mogą teraz krążyć po sieci.

Zagłosuj

Miałeś konto na naszej-klasie?

RadioZet.pl/AM

Oceń