Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft Pix Camera zamieni Twoje zdjęcia w dzieła sztuki

16.06.2017 11:30

Do aplikacji Microsoftu wprowadzono funkcjonalność znaną chociażby z narzędzia Prisma.

Microsoft Pix Camera zamieni Twoje zdjęcia w dzieła sztuki fot. Microsoft

Microsoft Pix Camera to aplikacja mobilna, która służy do usprawniania jakości wykonywanych przez nas zdjęć z użyciem sztucznej inteligencji.

Dzięki narzędziu można dokonać ostrzejszych, bardziej nasyconych kolorami i kontrastem zdjęć, za sprawą tworzenia 10 klatek przed, jak i 10 klatek po tym, jak wykonamy zdjęcie. Te dodatkowo pobrane informacje pozwalają algorytmom sztucznej inteligencji na ogólne usprawnienie jakości zdjęć, wykonanych z pomocą naszego smartfona.

Nowa funkcjonalność wprowadzona do Microsoft Pix Camera pozwala jednak na wprowadzenie ciekawszego spojrzenia na nasze zdjęcia. Dzięki zastosowaniu podobnych technik, jak w przypadku aplikacji Prisma - połączenia neuronowe sztucznej inteligencji mogą zmienić wygląd naszego zdjęcia w prawdziwe dzieło sztuki.

blog-multiple-1_secondary-art_637x478 fot. Microsoft

Aplikacja posiada teraz 11 różnych filtrów zamieniających nasze zdjęcia, lecz wkrótce ma być wprowadzonych więcej możliwości. Jeśli będziemy chcieli, możemy również zapisać w postaci poklatkowego pliku GIF cały proces, w jaki nasze dzieło jest tworzone, dzięki czemu będziemy mogli się pochwalić jak "malowaliśmy" dany obraz.

Aplikacja Microsoft Pix Camera jest obecnie dostępna jedynie dla urządzeń z systemem iOS.

Zagłosuj

Korzystasz z aplikacji usprawniających jakość zdjęć?

RadioZET.pl/AM

Oceń