Microsoft będzie oferował aplikację Apple

12.05.2017 13:57

Do sklepu Windows Store trafi iTunes - stworzony przez Apple pakiet multimedialny pomagający w użytkowaniu iPhone’ów i iPadów.

Microsoft będzie oferował aplikację Apple fot. materiały prasowe

Aplikacja w wersji na Windows istnieje już od dawna, jednak do tej pory, żeby móc w pełni korzystać z możliwości posiadanego iPhone’a, trzeba było pobrać wersję instalacyjną z witryny Apple.

Ogłoszenie rychłej dostępności iTunes we wbudowanym w Windows sklepie z oprogramowaniem jest sporą niespodzianą – Microsoft traktuje Apple jako niebezpiecznego konkurenta, a ułatwienie korzystania z produkowanych przez korporację z Cuppertino smartfonów w środowisku Windows może przyczynić się do zwiększenia ich popularności.

Podczas konferencji Build 2017 Microsoft podzielił się między innymi informacją, że iTunes jest jedną z najczęściej wyszukiwaną aplikacją spośród tych, które w Windows Store nie są obecne.

Zdradzono także, że aplikacja dostępna w sklepie Windows ma mieć pełne wsparcie dla iPhone’ów i oferować funkcje „zbliżone” do znanego już programu iTunes dla Windows.

Nie pokazano żadnego zrzutu ekranu z tworzonego iTunes ani nie podano, kiedy aplikacja miałaby trafić do Windows Store.

Konferencja Build 2017 była dla Microsoftu okazją do pokazania wielu nowości - zademonstrowano między innymi zapowiedź jesiennej aktualizacji Windows 10, oprogramowanie do edycji filmów Story Remix, nowy styl graficzny Windows czy wizję świata Virtual Reality.

RadioZET.pl/MT

Oceń