Słuchaj
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Konrad Piasecki
Aga Kołodziejska, Tomek Florkiewicz
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft będzie oferował aplikację Apple

12.05.2017 13:57

Do sklepu Windows Store trafi iTunes - stworzony przez Apple pakiet multimedialny pomagający w użytkowaniu iPhone’ów i iPadów.

Microsoft będzie oferował aplikację Apple fot. materiały prasowe

Aplikacja w wersji na Windows istnieje już od dawna, jednak do tej pory, żeby móc w pełni korzystać z możliwości posiadanego iPhone’a, trzeba było pobrać wersję instalacyjną z witryny Apple.

Ogłoszenie rychłej dostępności iTunes we wbudowanym w Windows sklepie z oprogramowaniem jest sporą niespodzianą – Microsoft traktuje Apple jako niebezpiecznego konkurenta, a ułatwienie korzystania z produkowanych przez korporację z Cuppertino smartfonów w środowisku Windows może przyczynić się do zwiększenia ich popularności.

Podczas konferencji Build 2017 Microsoft podzielił się między innymi informacją, że iTunes jest jedną z najczęściej wyszukiwaną aplikacją spośród tych, które w Windows Store nie są obecne.

Zdradzono także, że aplikacja dostępna w sklepie Windows ma mieć pełne wsparcie dla iPhone’ów i oferować funkcje „zbliżone” do znanego już programu iTunes dla Windows.

Nie pokazano żadnego zrzutu ekranu z tworzonego iTunes ani nie podano, kiedy aplikacja miałaby trafić do Windows Store.

Konferencja Build 2017 była dla Microsoftu okazją do pokazania wielu nowości - zademonstrowano między innymi zapowiedź jesiennej aktualizacji Windows 10, oprogramowanie do edycji filmów Story Remix, nowy styl graficzny Windows czy wizję świata Virtual Reality.

RadioZET.pl/MT

Oceń