Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft likwiduje sposób na darmowy Windows 10. Jeszcze da się skorzystać

31.10.2017 10:57

Microsoft przestał oferować darmową aktualizację do Windows 10 pod koniec lipca 2016 roku – sprytni użytkownicy odkryli jednak, jak otrzymać prawo do używania najnowszej wersji systemu bez ponoszenia żadnych opłat. Microsoft postanowił z tym skończyć.

Microsoft likwiduje sposób na darmowy Windows 10. Jeszcze da się skorzystać fot. okubax, CC BY 2.0

Przez pierwszy rok od premiery Windows 10 wszyscy chętni mogli bezpłatnie zaktualizować starszy system operacyjny do Microsoftu do najnowszej wersji.

Po zakończeniu programu za system operacyjny korporacji z Redmond trzeba już zapłacić cenę rynkową – chyba, że zna się sekretny sposób. Furtkę na darmowy Windows 10 pozostawił sam Microsoft w trosce o użytkowników mających problemy z korzystaniem z komputera.

Wystarczy, że zadeklaruje się używanie technologii pomocniczych, zaprojektowanych z myślą o osobach potrzebujących wsparcia w postaci na przykład klawiatury ekranowej czy możliwości ustawienia kontraktowych kolorów, żeby móc aktualizację do Windows 10 dokonać zupełnie za darmo. Pełną listę technologii pomocniczych, na które można się przy tym powołać, można znaleźć w tym spisie.

Możliwość korzystania z tej opcji otrzymania bezpłatnej aktualizacji do Windows 10 kończy się 31 grudnia 2017 roku – jeśli więc chce się z niej skorzystać, trzeba się pospieszyć.

Zagłosuj

Z którego Windows korzystasz?

RadioZET.pl/MT

Oceń