Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft poprawił cudze aplikacje oferowane w swoim sklepie

11.09.2018 14:51
xxx zet

Microsoft przyznał, że nowe wersje aplikacji pokazujących się w sklepie Microsoft Store nie zostały przygotowane przez ich twórców, tylko przez samą korporację. Koncern zmienił je, by lepiej działały z poprawionym repozytorium.

Microsoft Store fot. zrzut ekranu

Przygotowanie nowych wersji aplikacji było niespodzianką dla ich twórców. Microsoft zrobił to w ramach poprawiania działania sklepu z oprogramowaniem, w którym część użytkowników otrzymywała komunikat o błędzie 0x800B0100 i braku możliwości pobrania upatrzonego programu.

W tweecie na ten temat korporacja poinformowała, że wynikał on z luki w sklepie – po jej poprawieniu wszystko powinno już działać jak należy. Aplikacje, które doświadczały problemów z dostępnością dla użytkowników, musiały być dostosowane do nowych zasad pracy sklepu.

Microsoft zaktualizował cudze programy w Microsoft Store

I to właśnie zrobił Microsoft – w zautomatyzowanym procesie przygotowano nowe wersje paczek instalacyjnych, w samo programowanie nie ingerowano. Deweloperom – jak i samemu Microsoftowi – oszczędziło to dużo czasu, gdy aplikacje stały się błyskawicznie dostępne dla użytkowników, bez potrzeby czekania na reakcję programistów, przygotowanie nowej wersji oraz testów mających sprawdzić, czy nie próbuje się przemycić w nich złośliwego kodu.

Do tego ostatniego zadania Microsoft, Apple i Google będą zapewne przykładać coraz większą uwagę – okazało się, że w App Store sprzedawano aplikację, która była złośliwym oprogramowaniem i szpiegowała użytkowników.

Zagłosuj

Z jakiego źródła instalujesz programy na komputerze?

RadioZET.pl/MT

Oceń