Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft porzuca wsparcie dla kolejnych Windows Phone

20.10.2017 13:24

Lumia 640 i 640 XL dołączają do puli niewspieranych urządzeń ze strony Microsoftu.

Microsoft porzuca wsparcie dla kolejnych Windows Phone fot. pexels

Wraz z wypuszczeniem aktualizacji dla Windows 10 na komputery, Microsoft planuje wydanie aktualizacji również dla urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnej wersji dziesiątki. Problemem jednak jest ograniczenie grupy urządzeń, dla której aktualizacja zostanie wypuszczona.

Firma zapowiadała, że mobilny Windows 10 nie jest już ich priorytetem, a więc można było spodziewać się tej sytuacji - kolejne urządzenia wypadają z listy oficjalnie wspieranych. Jesienną aktualizację systemu otrzymają oficjalnie jedynie Lumie z serii X50, czyli Microsoft Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 i 950 XL, a także smartfony partnerów:

  • HP Elite X3
  • Wileyfox Pro
  • Alcatel IDOL 4S i 4S Pro
  • Alcatel OneTouch Fierce XL
  • Softbank 503LV
  • VAIO Phone Biz
  • MouseComputer MADOSMA Q601
  • Trinity NuAns Neo

Posiadacze Lumii wypuszczonych wcześniej niż seria X50 mogą więc pożegnać się z nową wersją systemu. Oznacza to, że takie popularne modele Lumii jak 640, 640 XL, 735 czy 730, które były dostępne u dużej części operatorów komórkowych, niestety nie otrzymają nowej aktualizacji.

Microsoft w ramach pocieszenia informuje, że niewspierane oficjalnie urządzenia mogą liczyć na aktualizacje, zawierające poprawki bezpieczeństwa. Właściciele Lumii jednak pewnie już nie mają za wiele wiary w system i wiedzą na czym stoją - Windows 10 w mobilnej wersji nie jest już dla Microsoftu kluczowym produktem, a jego dalszy rozwój raczej nie jest już planowany.

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń