Microsoft porzuci wsparcie dla starszych aplikacji w Windows 10

25.07.2017 13:30

Duża część natywnych rozwiązań znanych z systemów z rodziny Windows zniknie z następnych edycji systemu.

Microsoft porzuci wsparcie dla starszych aplikacji w Windows 10 fot. Microsoft

Wraz z następną, dużą aktualizacją systemu Windows 10, która zapowiedziana jest na październik tego roku, wprowadzone zostaną zupełnie nowe usługi. Zastąpią one te, które Microsoft całkowicie usunie z systemu lub zaprzestanie ich dalszego rozwoju.

Wśród aplikacji, które Microsoft zamierza usunąć lub porzucić dla nich wsparcie jest słynny Paint, czyli aplikacja do tworzenia i prostej edycji obrazów.

Microsoft zapowiada jednak, że wspomniany Paint nie odejdzie w zapomnienie, lecz prace nad nim nie będą już dalej rozwijane - firma bowiem teraz rozwija nowy projekt - Paint 3D.

Podobny los spotkał Windows Movie Maker, ale i tu Microsoft ma zastępstwo - Story Remix. Aplikacja Story Remix pozwoli na prostą i wygodną edycję materiałów wideo, a wbudowane w nią dodatkowe funkcjonalności dorównają nawet płatnym rozwiązaniom jak Vegas, Adobe Premiere i inne. Aplikacji pomagać będzie AI (sztuczna inteligencja), która ciągle będzie się uczyć na podstawie dokonań użytkowników. Sztuczna inteligencja mocno pomoże nam w montażu, jak również dodawaniu efektów specjalnych.

Prócz tego z systemu zniknie dużo elementów działających w tle i przestarzałych API, które zostaną zastąpione przez nowsze, dużo bardziej wydajne i funkcjonalne kody. Pełna lista funkcjonalności, jakie Microsoft usunie lub porzuci ich dalszy rozwój dostępna jest w tym miejscu.

Zagłosuj

Będziesz tęsknił za Paintem?

Microsoft zapowiedział już jakiś czas temu nowe funkcje i elementy wyglądu, jakie trafią na komputery z Windows 10, wraz z jesienną aktualizacją - po więcej zapraszamy do lektury naszego artykułu.

RadioZet.pl/AM

Oceń