Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft pracuje nad prawdziwym holograficznym wyświetlaczem

22.05.2017 14:17

Dzięki temu rozwiązaniu nie będziemy musieli zakładać na głowę dużych i niewygodnych gogli VR/AR, by doświadczyć dobrodziejstwa rzeczywistości rozszerzonej.

Microsoft pracuje nad prawdziwym holograficznym wyświetlaczem fot. Microsoft

Prawdziwe holografy użyte do rzeczywistości rozszerzonej wymagają zastosowania trójwymiarowego obrazu wygenerowanego przez laser, co niezbyt mogłoby zostać faktycznie zaimplementowane jako urządzenie noszone na głowie. Dotychczasowe rozwiązania, w tym rozwijane i pokazywane przez Microsoft HoloLens, są jedynie półśrodkiem.

Zagłosuj

Jesteś zainteresowany dalszym rozwojem technologii VR/AR?

Nowa technologia opracowana przez inżynierów z Microsoftu jest niemalże idealnym rozwiązaniem, które nie tylko bardzo dobrze oddaje zamierzony efekt, lecz już na obecnym etapie jest na tyle zminiaturyzowane, że po jeszcze paru latach pracy mógłoby trafić do produkcji.

Rozwiązanie to aktualnie możliwe jest do zaimplementowania w faktycznych okularach, w tym korekcyjnych, a do jego powstania wykorzystano m.in. lustra i ciekły kryształ. O ile technologia wykorzystana do faktycznego wyświetlania obrazu holograficznego dla użytkownika to jedno, to sprzęt wykorzystywany do generowania tego obrazu musiał zostać umieszczony jako zewnętrzna jednostka, która musi mieć dosyć dużą moc przerobową.

Więcej szczegółów na temat tego skomplikowanego projektu możecie dowiedzieć się z materiału wideo dostępnego poniżej.

RadioZET.pl/AM

Oceń