Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft świętuje - 0,5 miliarda urządzeń z Windows 10

11.05.2017 10:35

Na starcie systemu Windows 10 Microsoft zapowiadał, że w okresie 3 lat od jego premiery będzie dostępny na około miliardzie urządzeń. Liczba ta nie została osiągnięta, lecz i tak firma ma powód do dumy.

Microsoft świętuje - 0,5 miliarda urządzeń z Windows 10 fot. Microsoft

Podczas konferencji Build 2017 Microsoftu, dyrektor generalny - Satya Nadella oficjalnie ujawnił ilość urządzeń pracujących pod kontrolą najnowszego systemu. Windows 10 dostępny jest na 500 milionach urządzeń, które są użytkowane przynajmniej raz w miesiącu. Liczba ta obejmuje zarówno komputery, laptopy i hybrydy pod kontrolą Windows 10, jak również konsole Xbox One, smartfony Windows Phone i gogle AR HoloLens.

Windows_Features_Overview_1920_MR

Kampania, w której Microsoft rozdawał darmową kopię Windows 10 dla osób posiadających licencję na Windows 7 lub Windows 8.1, przyniosła naprawdę pozytywne rezultaty, lecz później wzrost użytkowników systemu nie rósł tak szybko. Klienci z początku nie byli przekonani do nowego systemu na rynku.

Teraz Microsoft zapowiada przekroczenie magicznej bariery miliarda urządzeń z Windows 10 w 2020 roku. Biorąc pod uwagę wzrost użytkowników o 100 milionów od września zeszłego roku, wynik ten jest bardzo prawdopodobny do osiągnięcia - zwłaszcza dzięki nowym laptopom wyposażonym w Windows 10 S i nadchodzącej potężnej konsoli do gier o roboczej nazwie "Project Scorpio".

Zagłosuj

Skorzystałeś z darmowego programu aktualizacji do Windows 10?

RadioZet.pl/AM

Oceń