Microsoft tworzy bezpieczną przeglądarkę dla biznesu

05.05.2017 12:46

Wizja rozwoju Windows 10 jako dobrego systemu do wszystkiego zaczyn być realna. Tym razem testowane jest kolejne usprawnienie domyślnej przeglądarki - Microsoft Edge, jako w pełni bezpiecznego i odciętego od reszty systemu rozwiązania do przeglądania Internetu.

Microsoft tworzy bezpieczną przeglądarkę dla biznesu fot. Microsoft

W nowych testowych wersjach systemu Windows 10 użytkownicy znajdują kolejne, ciekawe rozwiązania wprowadzane po cichu przez Microsoft.

Jednym z tych nowych rozwiązań jest "Windows Defender Application Guard", czyli funkcja uruchamiania aplikacji w zamkniętych wirtualnych środowiskach. Jest to możliwe dzięki usprawnionemu rozwiązaniu zabezpieczenia systemu Windows 10.

Włączenie tej funkcji pozwala na uruchomienie w przeglądarce Microsoft Edge specjalnej "Nowej karty w Application Guard". Jej włączenie umożliwia przeglądanie sieci w odizolowanym od systemu i bibliotek systemowych środowisku. Uniemożliwia to wprowadzenie jakiegokolwiek złośliwego kodu do komputera użytkownika, co z pewnością przyda się przy zastosowaniach biznesowych, które wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

To tylko niektóre nowości jakie Microsoft planuje dla Windowsa 10. System cały czas jest rozwijany, a planowane kolejne, duże aktualizacje dostały nawet specjalną rozpiskę premier.

RadioZet.pl/AM

Oceń