Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft tworzy następce Windows Movie Maker - oto Story Remix

12.05.2017 10:50

Story Remix to zupełnie nowa jakość tworzenia treści, w porównaniu do mocno ograniczonego i od bardzo dawna nierozwijanego narzędzia Windows Movie Maker.

Microsoft tworzy następce Windows Movie Maker - oto Story Remix fot. Microsoft

Aplikacja Story Remix pozwoli na prostą i wygodną edycję materiałów wideo, a wbudowane w nią dodatkowe funkcjonalności dorównają nawet płatnym rozwiązaniom jak Vegas, Adobe Premiere i inne. Aplikacji pomagać będzie AI, które ciągle będzie się uczyć na podstawie dokonań użytkowników. Sztuczna inteligencja mocno pomoże nam w montażu, jak również dodawaniu efektów specjalnych.

Pierwszą z funkcjonalności, która wprowadza ją w nową erę tworzenia treści, jest możliwość pracy nad wideo w chmurze. Niezależnie od tego, czy będziemy używali aplikacji na komputerze PC, smartfonie z Androidem lub iPhonie - będziemy mogli zasiąść do naszego zapisanego projektu i kontynuować pracę nad nim.

Microsoft umożliwia także na importowanie obiektów z aplikacji Remix 3D i Paint 3D, dzięki czemu dodamy do wideo trójwymiarowe modele. Wygodna funkcja przypinania obiektu do danego miejsca na wideo pozwoli na łatwe wprowadzenie obiektów, które mogą np. kogoś idącego na nagraniu.

Aplikacja pozwala również na równoległą pracę nad projektem na różnych urządzeniach, więc kilku edytorów będzie mogło wspólnie pracować nad jednym wideo. Jedna osoba może zająć się przycinaniem wideo i dodaniem specjalnej ścieżki dźwiękowej, a druga zajmie się dodaniem efektów specjalnych i napisów.

Aplikacja Story Remix będzie darmowym dodatkiem do nadchodzącej we wrześniu dużej aktualizacji dla Windows 10, o której więcej przeczytacie tutaj.

Zamierzacie wypróbować aplikację Story Remix? A może macie jakieś ciekawe wspomnienia z Windows Movie Maker?

Zagłosuj

Korzystałeś z Windows Movie Makera?

RadioZet.pl/AM

Oceń