Microsoft w końcu usprawni ważną funkcję Windows 10

13.02.2018 14:37

Podłączanie akcesoriów bezprzewodowych do komputerów z Windows 10 ma nie być już tak irytujące dzięki nadchodzącej aktualizacji systemu.

Microsoft w końcu usprawni ważną funkcję Windows 10 fot. Microsoft

W nadchodzącej wiosennej aktualizacji Windowsa 10 Microsoft w końcu ułatwi użytkownikom proces łączenia komputera z akcesoriami bezprzewodowymi.

Do tej pory funkcja odnalezienia opcji dotyczących podłączenia urządzeń Bluetooth wymagała wejścia w kilka podrzędnych menu. Nawet bardziej zaawansowanym użytkownikom mogło to sprawiać problemy lub po prostu zabierało im to zbyt wiele czasu.

Od przyszłej, dużej aktualizacji systemu łączenie wszelkich urządzeń Bluetooth z Windowsem będzie dużo łatwiejsze. Po uruchomieniu kompatybilnego urządzenia bezprzewodowego system wykryje je i zapyta, czy chcemy je sparować z komputerem. Prosty komunikat zostanie wyświetlony w rogu ekranu, dzięki czemu łatwo i szybko go znajdziemy, a problemy parowania urządzeń odejdą w zapomnienie.

windows 10 fot. Microsoft

Na razie planowane jest wdrożenie tej funkcjonalności dla zaufanych urządzeń — w tym akcesoriów wyprodukowanych bezpośrednio przez Microsoft. Z czasem zapewne wsparcie to zostanie poszerzone o urządzenia firm trzecich.

Zagłosuj

Uważasz, że to dobra zmiana?

RadioZet.pl/AM

Oceń