Microsoft wciąż planuje smartfony, które zmienimy w komputer

28.06.2017 15:30

Wprawdzie Microsoft nie rozwija już swojej serii smartfonów Lumia, na której firma pokazywała możliwości mobilnego Windowsa, lecz nowe wieści w sprawie trybu Continuum dają nadzieję na dalszą pracę nad posiadaniem mobilnego sprzętu z systemem Windows.

Microsoft wciąż planuje smartfony, które zmienimy w komputer fot. Microsoft

Polacy lubili mobilną wersję Windowsa, a przynajmniej taki wniosek można by wyciągnąć z ilości sprzedanych urządzeń z serii Lumia w naszym kraju. Podczas, gdy reszta świata prawie w ogóle nie była zainteresowana urządzeniami z systemem Windows Phone i później Windows Mobile, tak w Polsce urządzenia te zajmowały w 2013 roku aż 16,3% rynku.

Teraz, dzięki nowym materiałom pokazującym w akcji działanie funkcjonalności Continuum 2.0, szanse na nowe mobilne urządzenia Microsoftu zaczynają się powiększać.

ezgif-1-4ce4430d44

Usprawniona wersja Continuum, umożliwiającego podłączenie urządzenia z Windows Mobile do monitora i użytkowanie go niczym standardowego komputera, to m.in. nowa powłoka CShell. Pozwala na otworzenie kilku aplikacji jednocześnie, zmianę rozmiaru okien - a więc multi-tasking w pełnym wymiarze. Możliwe jest również łatwiejsze podpięcie urządzenia do ekranu obsługującego bezprzewodową technologię streamowania obrazu Miracast.

Z uwagi na to, że to sam Microsoft pomagał Samsungowi przy tworzeniu technologii DeX zmieniającej Samsunga S8 w mobilny komputer, nie dziwi nas wprowadzenie tych funkcjonalności również do Windowsa. Pytanie tylko brzmi, kiedy Microsoft ogłosi swoje urządzenia, na których będzie mógł oficjalnie pokazać swoje nowości.

RadioZet.pl/AM

Oceń