Microsoft wprowadza sztuczną inteligencję do swoich usług

14.12.2017 15:43

Na pierwszy rzut o elementy sztucznej inteligencji zostaną powiększone wyszukiwarka Bing i pakiet biurowy Office 365.

Microsoft wprowadza sztuczną inteligencję do swoich usług fot. pixabay

Wprowadzenie do usług Microsoftu sztucznej inteligencji to duży krok dla firmy, ktory jednak rozpocznie się od "małych kroczków".

Sztuczna inteligencja wprowadzona do silnika wyszukiwarka wyszukiwarki Bing ma pomóc jej w znajdowaniu wyników bazujących na rozpoznawaniu przedmiotów. Ponadto SI ma zająć się wyszukiwaniem fake-newsów i oznaczać będzie sprawdzone informacje specjalnym znacznikiem na liście odnalezionych stron.

Z kolei w przypadku pakietu biurowego Office 365, sztuczna inteligencja będzie naszym "asystentem", który za nas przeanalizuje nasze dokumenty.

Przykładowo pomoże to w łatwiejszym przygotowaniu wykresów i raportów na podstawie arkuszy w Excelu. AI w Wordzie również znajdzie przydatne zastosowanie - na podstawie analizy firmowych dokumentów i wiadomości edytor tekstu będzie mógł nam podpowiadać jakie wykresy lub dokumenty można dołączyć do tekstu.

To zaledwie zalążek możliwości, jakie wkrótce zaoferuje nam sztuczna inteligencja w aplikacjach. Microsoft jednak wykonał już pierwszy krok, a teraz będzie tylko łatwiej.

Zagłosuj

Uważasz, że sztuczna inteligencja jest potrzebna w aplikacjach?

RadioZet.pl/AM

Sprawdź swoją wiedzę technologiczną i odgadnij pierwotną cenę tych gadżetów:

Quiz. Ceny technologii fot. pixabay
Oceń