Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft wypuszcza nowe aktualizacje dla niewspieranych systemów

14.06.2017 10:10

Jeśli posiadacie system Windows, który nie jest już oficjalnie wspierany aktualizacjami przez Microsoft, to teraz możecie ponownie uruchomić aplikację Windows Update, by dokonać krytycznych aktualizacji bezpieczeństwa systemu.

Microsoft wypuszcza nowe aktualizacje dla niewspieranych systemów fot. Microsoft

Po niespodziewanym wydaniu łatki dla systemu Windows XP podczas masowego rozprzestrzeniania się szkodliwego oprogramowania WannaCry, Microsoft po raz kolejny, w dość krótkim odstępie czasu, postanowił wydać poważne aktualizacje bezpieczeństwa dla systemów, które nie są już objęte oficjalnym wsparciem.

Zagłosuj

Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

Microsoft wydaje aktualizacje bezpieczeństwa dla Windows XP, Windows Vista i innych niewspieranych i wspieranych wersji systemów z uwagi na "podwyższone ryzyko" ataków, jak ransomware WannaCry i podobnych.

Firma postanowiła wydać tego typu aktualizacje jako wyjątek i nie powinniśmy spodziewać się większego powrotu do wsparcia dla starych systemów. Jednak z uwagi na informacje, do których dotarła firma, mówiące o możliwości ataku na rządowe organizacje, postanowiono wprowadzić stosowne zabezpieczenia, dzięki którym użytkownicy będą mogli bezpiecznie pracować na swoich maszynach.

Jeśli więc używacie systemu Windows 7 (który najbardziej podatny był na malware WannaCry) lub starszych - warto, żebyście pobrali i zainstalowali najnowsze poprawki bezpieczeństwa jak najszybciej.

Zagłosuj

Zdarzyło Ci się paść ofiarą szkodliwego oprogramowania?

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Rozpoznaj marki technologiczne fot. pexels
Oceń