Microsoft wyśmiewa konkurencje i stawia przeglądarkę Edge na piedestale

04.01.2018 14:59

Kolejny materiał ma za zadanie udowodnić wyższość domyślnej przeglądarki internetowej Windowsa nad rozwiązaniami innych firm.

Microsoft wyśmiewa konkurencje i stawia przeglądarkę Edge na piedestale fot. Microsoft

Edge nie jest w gronie najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Mimo że jest domyślnie preinstalowanym narzędziem na każdym komputerze z systemem Windows 10, to użytkownicy szybko go porzucają na rzecz rozwiązań konkurencji.

Microsoft robi więc co może, by zwiększyć zainteresowanie użytkowników swoim narzędziem do przeglądania sieci, a jednym z nich jest poniższy materiał wideo.

Firma stara się udowodnić, że Edge jest solidnym rozwiązaniem i racja, w przeprowadzonych przez firmę syntetycznych badaniach dokonanych na laptopach Surface Book z zainstalowaną najnowszą aktualizacją systemu Windows 10, Edge zajmuje pierwsze miejsce w badaniu.

Daleko w tyle została przeglądarka Mozilla Firefox, która dość szybko pochłonęła energię dostępną w laptopie - urządzenie pracowało 9 godzin i 52 minuty z uruchomionym streamowaniem wideo.

Na drugim miejscu uplasował się Google Chrome z wynikiem 13 godzin i 31 minut. Zaszczytne, pierwsze miejsce przypadło jednak przeglądarce Microsoft Edge, która zdołała osiągnąć aż 16 godzin i 8 minut pracy na baterii.

Programiści z Microsoftu nie poddają się i mocno rozwijają swój produkt - ze swoim ledwo 5 procentowym udziałem w rynku, Edge ma jeszcze jednak przed sobą długą drogę w zdobyciu serc użytkowników. A długi czas pracy urządzeń na baterii może być pierwszym z kroków w dobrą stronę.

Zagłosuj

Czy powyższy materiał wideo Microsoftu przekonał Cię do zmiany przeglądarki na Edge?

RadioZet.pl/AM

Oceń