Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft wytyka dziury bezpieczeństwa w Chromie, Google odpowiada mu tym samym

20.10.2017 10:09

Bójka o bezpieczeństwo użytkowników ma charakter niczym walka dzieci w przedszkolu.

Microsoft wytyka dziury bezpieczeństwa w Chromie, Google odpowiada mu tym samym

Ostatnimi czasy zarówno Microsoft, jak i Google, mocno dbają o bezpieczeństwo swoich użytkowników. Firmy dość regularnie wypuszczają aktualizacje dla swoich produktów, jak również potrafią szybko reagować w nagłych sytuacjach - przykładem tego może być chociażby wypuszczenie aktualizacji bezpieczeństwa przez Microsoft dla niewspieranych już systemów - Windows XP i Vista, z uwagi na duże rozprzestrzenianie się malware po komputerach na całym świecie. Wypuszczona łatka miała za zadanie zabezpieczyć lukę bezpieczeństwa, wykorzystywaną przez złośliwy kod.

Teraz jednak troska o bezpieczeństwo użytkowników w przypadku obydwu firm weszła na wyższy poziom, bowiem rozpoczęło się wyliczanie, co druga firma powinna zrobić, by o to bezpieczeństwo lepiej zadbać.

Microsoft więc wypuszcza notki o tym, jakie luki bezpieczeństwa zawarte są w przeglądarce Google Chrome - w tym o jednym błędzie, który był publicznie znany przez okres 30 dni, a firma w tym czasie nie zareagowała. Google w ramach swojego programu bezpieczeństwa ogłosił informacje o dziurach bezpieczeństwa w systemach Windows, jednak Microsoft nie był odpowiednio wcześnie o nich poinformowany i nie zdążył przygotować stosownej łatki.

Wymuszanie w ten sposób presji obu firm na sobie, wprawdzie przekłada się finalnie na zwiększenie bezpieczeństwa aplikacji i systemów, ale przy okazji naraża je na prawdopodobieństwo wykorzystania ich przez hakerów i cyberprzestępców. Dla własnego dobra firmy powinny jednak załatwiać takie sprawy prywatnie, a nie wyciągać tego typu informacje na światło dziennie.

Zagłosuj

Kto według Ciebie ma więcej racji w tym sporze?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń