Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft zapowiada usprawnienia w Microsoft Edge, lecz nikt jej nie używa

10.07.2017 13:00

Korzystacie z tej przeglądarki internetowej?

Microsoft zapowiada usprawnienia w Microsoft Edge, lecz nikt jej nie używa fot. Micrsoft

Wiele osób przerzuciło się z klasycznego Internet Explorera, dostępnego w systemach operacyjnych Microsoftu, na rozwiązania firm trzecich jak te pojawiły się na rynku. Google Chrome i Mozilla Firefox to obecnie najpopularniejsze, darmowe przeglądarki internetowe, które z powodzeniem zastępują, a nawet przewyższają możliwościami natywne rozwiązanie proponowane przez Microsoft. Wraz z premierą systemu Windows 10 firma postanowiła zerwać z wizerunkiem Internet Explorera, wprowadzając zupełnie nową, natywną przeglądarkę dla swojego systemu - Microsoft Edge.

1

Mimo wielu zmian, jakie wnosił Edge - zaczynając od wyglądu, a kończąc na wydajności działania, użytkownicy wciąż odczuwają niechęć do korzystania z przeglądarki internetowej od Microsoftu, co pokazują najnowsze statystyki dostępne na StatCounter. Według dostępnych tam danych z Microsoft Edge korzysta jedynie 3,34% użytkowników na całym świecie, natomiast Google Chrome to aż 62,74% rynku.

W Polsce rynek przeglądarek z kolei obecnie wygląda następująco:

  1. Google Chrome (57%)
  2. Mozilla Firefox (27%)
  3. Opera (7%)
  4. Internet Explorer (4%)
  5. Microsoft Edge (2%)
  6. Inne

Microsoft jednak się nie poddaje i wciąż walczy o uwagę użytkowników. Zwiększenie dostępności systemu Windows 10 ma pomóc w zwiększeniu udziału przeglądarki Edge na rynku, a kolejne usprawnienia, jakie firma planuje wprowadzić do swojej przeglądarki, mają zachęcić do jej użytkowania, przez przede wszystkim użytkowników biznesowych.

Zagłosuj

Z której przeglądarki internetowej najczęściej korzystasz?

RadioZet.pl/AM

Oceń