Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Microsoft zmuszony do stworzenia kolejnej łatki do Windows XP

15.05.2017 12:11

Powodem wydania tej niestandardowej aktualizacji jest bardzo groźne ransomware, które przez weekend zdołało dotrzeć do 150 krajów i zaraziło ponad 200 tysięcy prywatnych komputerów i dziesiątki tysięcy organizacji.

Microsoft zmuszony do stworzenia kolejnej łatki do Windows XP fot. pexels

Microsoft został zmuszony do interwencji w sprawie groźnego wirusa "WannaCry", który od piątku sieje zniszczenie na setkach tysięcy komputerów wyposażonych w system Windows XP.

wannacry

Mimo zaprzestania oficjalnego wsparcia dla Windowsa XP Microsoft musiał wypuścić w weekend kolejną, bardzo ważną łatkę dla tego systemu. Patch ma za zadanie naprawić lukę wykorzystywaną przez groźne malware, które blokuje dostęp do komputera i szyfruje pliki.

Rzekomo cyberprzestępcy do stworzenia tego mega-wirusa wykorzystali oprogramowanie stworzone przez NSA, by łamać zabezpieczenia Windowsa. Łatka opublikowana przez Microsoft powinna chronić te komputery, które jeszcze nie padły ofiarą cyberprzestępstwa. Jeśli używacie Windowsa XP to lepiej zainstalujcie stosowną poprawkę, która powinna być dostępna w centrum aktualizacji systemu.

Cyberprzestępcy jednak już zapowiadają wersję 2.0 swojego wirusa, która ma obejść nie tylko łatkę zaproponowaną przez Microsoft, lecz również inne środki bezpieczeństwa.

Zagłosuj

Korzystasz z Windowsa XP?

RadioZet.pl/AM

Oceń