Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Minecraft otrzyma oficjalny sklep z przedmiotami i modyfikacjami

11.04.2017 13:37

Jeśli lubicie modyfikacje do Minecrafta, teraz będziecie je mogli oficjalnie nabyć używając specjalnej, wewnętrznej waluty.

Minecraft otrzyma oficjalny sklep z przedmiotami i modyfikacjami fot. Mojang

Fani gry Minecraft, dzięki nadchodzącej aktualizacji 1.1 o nazwie "Discovery", będą mogli wyposażyć się w płatne dodatki wewnątrz samej gry.

Zagłosuj

W jaką wersję Minecrafta grasz/grałeś?

Płatne i oficjalne dodatki są już dostępne dla konsolowych wersji gry Minecraft, lecz w tym przypadku podejście jest nieco inne. Modyfikacje dostępne w sklepie Minecrafta, można będzie kupić za pomocą specjalnej waluty nazwanej "Minecraft Coins". Zupełnie jak w przypadku gier MMO, tę walutę należy kupić za prawdziwe pieniądze i tak przykładowo - koszt 300 monet to 2 dolary, 840 monet to 5 dolarów, a 1720 monet - 10 dolarów.

minecraft_sklep

Największym zaskoczeniem jednak jest to, od kogo pochodzą modyfikacje dostępne w sklepie Minecrafta. Mogą je bowiem robić i publikować w sklepie sami gracze. Z użyciem specjalnego kreatora dostępnego w grze, możliwa jest samodzielna produkcja, publikacja i sprzedaż tego typu dodatków, a ponad 50% z dochodów przekazywanych jest dla twórcy modyfikacji (resztę zysków zgarnia Microsoft). Oznacza to, że od teraz można będzie więc nie tylko grać w Minecrafta, ale i oficjalnie na nim zarabiać tworząc tego typu modyfikacje.

Sklep nie zawita jednak do klasycznej "javowej" wersji gry. Aktualizacja ukaże się (na razie) jedynie dla Minecrafta w wersjach na Windows 10 i urządzenia mobilne.

Zagłosuj

Będziesz koszystać ze sklepu w Minecrafcie?

RadioZet.pl/AM

Oceń