Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mixer - nowa usługa streamingowa od Microsoftu, osiągnie sukces?

26.05.2017 15:45

Usługa Beam do streamowania rozgrywki, która została w zeszłym roku wykupiona przez Microsoft, doczekała się sporej metamorfozy - nie tylko pod kątem nazwy.

Mixer - nowa usługa streamingowa od Microsoftu, osiągnie sukces? fot. Microsoft

Prócz otrzymania nowe nazwy i witryny internetowej - mixer.com, nowa wersja usługi streamingowej doczekała się nowych funkcjonalności, a kolejne są jeszcze w drodze.

Po pierwsze usługa nadal jest natywnie wbudowana w konsole Xbox One i komputery z Windowsem 10, co pozwala na wygodne i szybkie uruchamianie transmisji na żywo z naszej rozgrywki w grach.

mixer_1

Po drugie usługa otrzymała całkowicie zmieniony interfejs, usprawniono ogólną jakość streamów (możliwe udostępnianie rozgrywki nawet w 4K!), a także jeszcze bardziej zmniejszono opóźnienie między tym co dzieje się na naszym ekranie podczas udostępniania rozgrywki, a tym co widzą widzowie podczas oglądania streamu.

Zagłosuj

Oglądasz transmisje z gier w sieci?

Dodatkowo w samej usłudze wprowadzono sporo ciekawych funkcji społecznościowych, jak możliwość zbierania punktów doświadczenia, które umożliwiają nam wykupienie np. nowych emotikonów, czy osiągnięcia zdobywane za oglądanie streamów, jak i dla twórców - np. za pobicie progu oglądających lub subskrybujących kanał.

Mocno ekscytującą funkcją, która dopiero zostanie wprowadzona to tzw. "co-streaming", który umożliwi na wyświetlenie do 4 streamów jednocześnie na jednym kanale. Pozwoli to na przykład na wyświetlenie rozgrywki jednej drużyny e-sportowej na jednym ekranie, co da wygodną możliwość oglądania rozgrywki z różnych perspektyw.

Dodatko usługa uruchomiła aplikacje mobilne, które umożliwiają streamowanie obrazu z naszej kamerki w smartfonie, a także kanały z poradami dla użytkowników i twórców treści.

Biorąc pod uwagę jak mało konkurencja w postaci Twitcha i YouTube Gaming poświęca na usprawnianie swoich platform, powiew świeżości i ciekawych rozwiązań, jakie proponuje Microsoft z usługą Mixer może sprawić, że wiele osób przesiądzie się właśnie na tę usługę, jako domyślną platformę konsumpcji tego typu treści.

Zagłosuj

Masz swoich ulubionych streamerów gier?

RadioZet.pl/AM

Oceń