Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mokase - tą obudową na smartfona zrobisz kawę!

08.05.2017 10:24

W obecnych czasach często żyjemy w ciągłym biegu, czemu więc nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i wyposażyć swój smartfon w taką obudowę.

Mokase - tą obudową na smartfona zrobisz kawę! fot. Mokase

Za całym wynalazkiem stoi włoski zespół projektantów (bo przecież jak kawa to Włosi robią ją najlepiej).

Specjalna obudowa "Mokase" otrzymała nawet patent, co oznacza że możliwe jest wykonywanie podobnych robiących kawę obudów, jedynie za zgodą zespołu, który ją opracował (o ile ktoś inny również będzie chciał tworzyć takie obudowy...).

0c19c526544a1d9cc064f725f2d440ea_original

Aktualnie projekt przewiduje kompatybilność obudowy z takimi smartfonami jak:

  • iPhone 6, 6S, 7, 7 Plus;
  • Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus, S7, S7 Edge, S8, S8 Edge;
  • Huawei P8, P9, P9 Plus, P10, P10 Plus;
  • LG G5.

Obudowa "ładowana" jest za pomocą kartridży z kawą. Będzie można je kupować w specjalnych paczkach. Po włożeniu kartridża z wybranym smakiem mocnej kawy do obudowy założonej na smartfona, możliwe będzie zrobienie na szybko, kiedy jesteśmy w trasie lub podróży małej porcji kawy typu espresso. Niestety obecnie urządzenie jest w stanie robić jedynie 25 ml porcje kawy, lecz i tak powinno to wystarczyć na postawienie nas na nogi, kiedy zajdzie taka potrzeba. Do tego w bonusie dochodzi ochrona telefonu (w końcu to obudowa), a także dodatkowy czas działania urządzenia, możliwy dzięki umieszczonej w obudowie dodatkowej baterii.

d73e11033d65377c36205f0ab0da2bc2_original

Co ciekawe mechanizm tworzenia kawy przez obudowę nie jest bardzo skomplikowany. Kawa umieszczona w specjalnym kartridżu zostaje podgrzana do odpowiedniej temperatury za pomocą wbudowanej w obudowę baterii, a następnie gotowy napój wypływa przez specjalną aluminiowo-silikonową rurkę z boku. Twórcy postanowili wprowadzić nieco oprogramowania do całego procesu - kawę bowiem będziemy mogli zrobić po uruchomieniu aplikacji na telefonie, która powie obudowie, by ta zaparzyła nam napoju.

 

Projekt jest wprawdzie na razie w fazie przed-produkcji w serwisie kickstarter, lecz potrzebuje jeszcze ok. 40 dni i 80 tysięcy euro do zebrania, by został wprowadzony do produkcji. Jeśli będziecie chcieli wyposażyć się w taką obudowę będziecie musieli wesprzeć projekt kwotą 49 euro.

Zagłosuj

Często pijesz kawę?

RadioZet.pl/AM

Oceń