Motorola Moto G5 i G5 Plus - telefony z gestem

28.04.2017 14:50

Motorola chwali się, że jej najnowsze smartfony – Moto G5 – zostały stworzone według wyników badań wśród użytkowników, pokazujących na co zwracają największą uwagę wybierając nowy telefon.

Motorola Moto G5 i G5 Plus - telefony z gestem fot. RadioZET.pl/MT

Motorola – marka pojawi się w przyszłości na wszystkich sprzedawanych w Polsce smartfonach Lenovo – chce, żeby modele Moto G5 i Moto G5 Plus były „Premium dla każdego”.

W przeprowadzonej na całym świecie ankiecie pytano, co sprawiłoby, że telefon zostałby uznany za plasujący się na wyższej półce. 63% respondentów wskazało na wysoką rozdzielczość i jakość ekranu, 62% długi czas pracy na baterii, a 58% dobry aparat.

fot. RadioZET.pl/MT

Oba modele piątej generacji smartfonów Motorola Moto G wyposażone są w szerokokątny aparat do selfie robiący zdjęcia w rozdzielczości 5 Mpix. Dzięki rejestracji obrazu o szerokim kącie na zdjęciu bez problemu mieści się kilka osób, a wbudowany tryb upiększania pozwoli automatycznie przerobić swój wizerunek na młodego boga lub prawdziwa boginię.

Główny aparat w modelu Motorola Moto G5 ma 13 Mpix z funkcją detekcji fazy PDAF, 8-krotnym zoom cyfrowym i lampą doświetlającą LED. W modelu Moto G5 Plus znalazł się aparat 12 Mpix z z przysłoną f/1.7, dużym rozmiarem piksela i podwójną diodą doświetlającą LED. Robiąc zdjęcia można zdać się na automatykę lub modyfikować ustawiania ręcznie.

Odmienne główne aparaty to nie jedyna różnica pomiędzy modelami Moto G5 a Moto G5 Plus – najbardziej rzuca się w oczy inna wielkość ekranu. Motorola Moto G5 ma wyświetlacz Full HD o przekątnej 5 cali, wersja Plus komunikuje się z użytkownikiem przez ekran o rozmiarze 5,2 cala.

W większym wcieleniu Moto G5 oferuje ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 625, w mniejszej i tańsze edycji bez plusa w nazwie zastosowano ośmiordzeniowy układ Snapdragon 430. Motorola Moto G5 występuje w dwóch odmianach – może mieć 2 lub 3 GB RAM i 16 GB przestrzeni na pliki.

Motorola Moto G5 Plus dostępna jest z 3 GB RAM i 32 GB pamięci masowej. Telefony działają pod kontrolą Androida w wersji 7.0.

Motorola chwali się zastosowaniem kilku autorskich rozwiązań, których nie mają telefony konkurencji. Jedną z nich jest możliwość obsługi aplikacji za pomocą gestów wykonywanych smartfonem – można na przykład szybko przełączyć się pomiędzy przednim a tylnym aparatem bądź tez włączyć latarkę energicznie potrząsając telefon.

Jak taki system działa w akcji, pokazaliśmy na filmie jeszcze przy okazji premiery poprzedniej generacji smartfonaMoto G4.

fot. RadioZET.pl/MT

Ciekawie rozwiązano także umieszczony pod ekranem przycisk – jest on czytnikiem linii papilarnych, a za pomocą wykonywanych na nim gestów palcem można wydawać polecenia aplikacjom i Androidowi (czyli na przykład przejść wstecz, przywołać ekran główny czy listę uruchomionych aplikacji).

Telefony można kupić od maja 2017 roku. Za Motorolę Moto G5 z 2 GB trzeba zapłacić 899 zł, wersja z 3G RAM to koszt 949 zł. Motorolę Moto G5 Plus wyceniono na 1299 zł.

Zagłosuj

Który model podoba się Wam bardziej?

RadioZET.pl/MT

Oceń