Musk kontra Zuckerberg - kłótnia o sztuczną inteligencję

26.07.2017 15:10

Dwóch właścicieli ogromnych, amerykańskich przedsiębiorstw zaczęli się nieco sprzeczać poprzez swoje kanały w serwisach społecznościowych.

Musk kontra Zuckerberg - kłótnia o sztuczną inteligencję

Całkiem niedawno opisywaliśmy słowa, jakie powiedział Elon Musk, który dość poważnie informował rząd i inne organizacje o konieczności wprowadzeniu regulacji dotyczących pracy i rozwoju sztucznej inteligencji.

"[Sztuczna inteligencja] to największe ryzyko, jakiemu musimy stawić czoła jako cywilizacja" - powiedział Musk w wywiadzie odbytego w ramach spotkania National Governors Association.

"

"Dopóki ludzie nie zobaczą robotów, które idąc ulicą zaczną zabijać ludzi, nie będą wiedzieli jak zareagować, bo to wydaje się takie nierealne. Sztuczna inteligencja jest na tyle rzadkim przypadkiem, że powinniśmy być pro-aktywni w regulowaniu tego zjawiska zamiast być reaktywnym. Uważam, że zanim nadejdzie czas kiedy będziemy musieli reagować, będzie już za późno". - Elon Musk "

Mark Zuckerberg - szef i założyciel Facebooka, w przeprowadzonym przez siebie streamie na żywo, zapytany przez jednego z internautów odniósł się do słów Muska - "Mam całkiem stanowczą opinię na ten temat. Jestem optymistą, a pesymiści próbują powtarzać głoszone przez siebie czarne plany. Nie rozumiem tego. To naprawdę negatywne i sądzę, że to bardzo nieodpowiedzialne."

Inny internauta postanowił więc przekazać informacje o słowach Marka Zuckerberga do samego Muska, a ten na Twitterze odpowiedział: "Rozmawiałem na ten temat z Markiem. Pojmowanie przez niego tego tematu jest ograniczone."

A Wy z którą opinią się zgadzacie? Sądzicie, że jest się czego obawiać i faktycznie powinny zostać wprowadzone odpowiednie regulacje prawne, czy jednak twórcy sztucznej inteligencji powinni dostać wolną rękę? Dajcie nam znać w sondzie poniżej.

Zagłosuj

Co według Ciebie powinniśmy dokonać w sprawie sztucznej inteligencji?

RadioZet.pl/AM

Oceń