Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Muszą udowodnić, że duchy istnieją. Inaczej zapłacą 900 mln USD

14.04.2017 15:32

Warner Bros, wytwórnia filmowa odpowiedzialna za serię filmów „Obecność”, w trakcie sporu o prawa autorskie dała się zapędzić w kozi róg – albo udowodni, że duchy istnieją, albo będzie musiała zapłacić 900 mln dolarów odszkodowania.

Muszą udowodnić, że duchy istnieją. Inaczej zapłacą 900 mln USD fot. materiały prasowe

Horrory,w których mroczną gwiazdą jest nawiedzona lalka Annabelle, zyskały sobie na świecie sporą popularność, a to przełożyło się na wymierne zyski – szacuje się, że seria obrazów zarobiła około miliarda dolarów.

Filmy grozy reklamowane są jako powstałe na podstawie prawdziwej historii Warrenów – badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zdobyli sławę w latach 70-tych XX wieku. Wtedy umowę dającą mu wyłączne prawa do adaptacji ich historii podpisał z zainteresowanymi Gerald Brittle, autor książki „Demonolodzy. Ed i Lorraine Warren”.

Właściciel praw do historii z lalką Annabelle zwrócił się do wytwórni o zaprzestanie ich łamania – w odpowiedzi otrzymał wiadomość, że filmy nie powstają na podstawie książki, lecz „historycznych faktów”, w związku z czym nie stosuje się do nich prawa autorskiego.

Brittle postanowił więc złożyć w sądzie pozew, w którym domaga się odszkodowania w wysokości 900 mln dolarów za złamanie praw autorskich lub udowodnienia, że opisywane w jego książce paranormalne wydarzenia miały naprawdę miejsce i rzeczywiście były „historycznymi faktami”.

Prawnicy wytwórni stanęli przed trudnym zadaniem – muszą udowodnić, że duchy istnieją, lub zaakceptować fakt złamania prawa autorskiego.

Zagłosuj

Wierzycie w duchy?

RadioZET.pl/MT

Oceń