Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

NC+ wprowadzi 4K do polskich domów

26.09.2017 09:51

W ofercie telewizji satelitarnej NC+ pojawi się nowy dekoder obsługujący standard 4K, a sama platforma zamierza już niedługo rozpocząć udostępnianie swoim klientom treści w wyższej rozdzielczości.

NC+ wprowadzi 4K do polskich domów fot. NC+

NC+ zamierza już w połowie listopada tego roku wprowadzić do swojej oferty nowy dekoder, który obsługuje standard 4K. Dzięki temu dekoder Ultrabox+ pozwoli zarówno na odbiór stacji telewizyjnych nadających w takiej rozdzielczości, lecz również na odtwarzania materiałów udostępnianych za pośrednictwem VOD z użyciem nowego standardu.

Platforma NC+ ponadto zapowiada, że już wkrótce wprowadzi do oferty relacje sportowe w rozdzielczości 4K, a także rozpocznie tworzenie autorskich produkcji serialowych właśnie w tym nowoczesnym standardzie, co przełoży się pozytywnie na jakość dla wszystkich klientów (wykorzystanie nowoczesnych kamer wspierających tę rozdzielczość ma pozytywny wpływ na jakość postprodukcji i finalnego wyglądu obrazu, nawet przy standardowej jakości nadawania).

nc

Technologia 4K powoli zaczyna trafiać do polskich odbiorców. Telewizory umożliwiające odbieranie treści w 4K i wspierające standard HDR stają się powoli coraz tańsze, co pozwoli na łatwiejsze rozpropagowanie nowej technologii, co powinno cieszyć entuzjastów domowego kina i sportowych emocji w najlepszej jakości.

Zagłosuj

Posiadasz telewizor wspierający rozdzielczość 4K?

RadioZET.pl/AM

Oceń