Na AliExpress zapłacisz Blikiem. Allegro ma się bać?

08.11.2017 12:23

Polski system płatności smartfonem Blik został oficjalnie przyjęty przez chińskie AliExpress – za zakupy na konkurencie Allegro zapłacimy tak samo wygodnie, jak na polskim serwisie.

Na AliExpress zapłacisz Blikiem. Allegro ma się bać? fot. zrzut ekranu

AliExpress to zdobywająca coraz większą popularność w naszym kraju platforma zakupowa z Chin. Co prawda na razie pozostaje jeszcze daleko w tyle za Allegro (na polskim serwisie kupuje 57% singli, na chińskiej witrynie tylko 8%), jednak widać wyraźną tendencję wzrostową.

Może ona przyspieszyć jeszcze bardziej dzięki wprowadzeniu przez AliExpress wygodnych, bezpiecznych i doskonale znanych polskim internautów sposobów płatności, obsługiwanych przez Przelewy24 i PayU – tego samego operatora, który współpracuje z Allegro.

W obu przypadkach za okazje i perełki z Chin można zapłacić korzystając z przekierowania do systemu transakcyjnego banku (pay by link) bądź też poprzez Blika. Transakcja przeprowadzana w taki sposób trwa zaledwie kilkanaście sekund.

- Bariery w e-handlu, które miały miejsce jeszcze kilka lat temu, dziś są skutecznie eliminowane. AliExpress to platforma ciesząca się dużą popularnością w naszym kraju. Każdego miesiąca odwiedza ją kilka milionów Polaków. Mamy nadzieję, że w tym roku polscy e-konsumenci jeszcze chętniej skorzystają ze zniżek oferowanych podczas festiwalu zakupów 11.11. Dzięki wprowadzonym przez PayU metodom płatności mają pewność, że transakcje na zagranicznej platformie przebiegną tak samo szybko i bezpiecznie, jak w dobrze im znanych polskich sklepach internetowych - przekonuje Joanna Pieńkowska Olczak, Country Manager PayU w Polsce.

Allegro nie zamierza poddawać się w walce ze światowym gigantem – polski serwis zaoferował właśnie swoim użytkownikiem możliwość płacenia Blikiem za pomocą jednego kliknięcia.

Zagłosuj

Korzystasz z AliExpress?

RadioZET.pl/MT

Oceń