Na PlayStation 4 można teraz grać smartfonami

07.07.2017 14:22

PlayStation 4 stało się właśnie prawdziwą imprezową bestią – dzięki systemowi PlayLink nawet 6 osób może grać w tytuły towarzyskie jednocześnie korzystając ze swoich własnych smartfonów.

Na PlayStation 4 można teraz grać smartfonami fot. materiały prasowe

Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację PlayLink, żeby móc rywalizować w grach pozwalających sprawdzić, jak dobrze znamy naszych przyjaciół i jaką dysponujemy wiedzą ogólną. Zamiast zasiadać do gry karcianej lub planszówki, można teraz uruchomić odpowiedni tytuł na PlayStation 4 i wykonywać zadania, które są możliwe tylko dzięki multimediom i technologii.

Pierwszym tytułem, jaki pojawił się w ramach PlayLink jest gra To jesteś Ty! – uczestnicy mają w niej za zadanie wykazać się znajomością (czasem pikantnych i intymnych) szczegółów z życia innych graczy, a także wykonywać specjalne zadania, polegające na przykład na wykonaniu selfie z miną przypominająca najbardziej grymas widoczny na ekranie.

O tym, jak dobra jest to zabawa można się przekonać patrząc na film z rozgrywką:

 

W ramach PlayLink mają pokazywać się różne gry, które mogą stać się hitem każdej imprezy. Sony zapowiedziało, że każda z nich będzie dostępna w języku polskim.

W najbliższym czasie pojawią się:

  • To jesteś Ty! – gra, w której od 2-6 graczy może sprawdzić, jak dobrze się znają
  • Wiedza to Potęga (Knowledge is Power) – quiz, w którym należy wykazać się zarówno wiedzą z różnych kategorii, jak i szybkością oraz dokładnością w pokonywaniu kolejnych wyzwań
  • Hidden Agenda – produkcja łącząca elementy filmów i gier akcji, gracze (2-6), którzy mogą mieć różne cele, mają wpływ na to, jak potoczy się mrożąca krew w żyłach historia
  • SingStar Celebration – zabawa w karaoke, w której zmierzyć się może nawet 8 osób, smartfon zastępuje tu mikrofon, a umiejętności wokalne decydują o końcowej punktacji
  • Frantics – zabawa dla maksymalnie 4 graczy, oparta na szalonych minigrach znanych z dawnych automatów, w której dobry blef może zapewnić końcowy sukces

W tytuły PlayLink można grać po pobraniu na smartfon lub tablet dedykowanej aplikacji oraz podłączeniu się do stworzonej przez konsolę sieci Wi-Fi. Jednocześnie do gry może przystąpić od 2 do 6 osób.

Pierwszym tytuł dostępnym w ramach PlayLink jest To jesteś Ty! Grę może pobrać za darmo każdy subskrybent usługi PlayStation Plus już od 4 lipca 2017 roku. W sprzedaży fizycznej tytuł znalazł się dzień później.

Zagłosuj

Gracie na imprezach?

RadioZET.pl/MT

Oceń