Na polskie tory wracają parowozy

15.05.2017 14:55

Podróżujący koleją od 15 maja 2017 roku mogą wybierać między nowoczesnym Pendolino a zabytkowym parowozem - Koleje Wielkopolskie uruchomiły regularnie kursujące pociągi z lokomotywami na parę.

Na polskie tory wracają parowozy fot. Koleje Wielkopolskie

Parowozy obsługiwać będą trasy popularne turystycznie. Składy kursować będą z Leszna i Poznania do Wolsztyna, w którym znajduje się jedyna na świecie czynna parowozownia. Kolejarze podkreślają, że obiekt obchodzi w 2017 roku 110 rocznicę funkcjonowania.

Na trasie Wolsztyn – Leszno kursować będą cztery pociągi dziennie w dni robocze, trasa Wolsztyn – Poznań będzie obsługiwana przez cztery pociągi dziennie kursujące w soboty.

Kolejarze zapewniają, że standard i komfort podróżowania składami z trakcją parową będzie porównywalny do tych oferowanych przez nowocześniejsze pociągi.

- Pociągi prowadzone przez zabytkowe parowozy wyruszą na tory dzięki doskonałej współpracy, powstałej w 2016 roku, Instytucji Kultury Parowozowni Wolsztyn – właściciela wolsztyńskich parowozów i kompleksu zabytkowej parowozowni tj. PKP Cargo oraz samorządów miasta Wolsztyna, powiatu wolsztyńskiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - informują Koleje Wielkopolskie.

Zagłosuj

Jakim pociągiem wolelibyście jechać?

RadioZET.pl/MT

Oceń