Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nagraj filmik na Snapchacie, a dostaniesz pracę w McDonald’s

11.04.2017 11:58

McDonald’s szuka pracowników na Snapchacie – starający się o pracę mają nagrać krótkie wideo korzystając ze specjalnego filtra. Przedstawiciele fast fooda obejrzą zgłoszenia i odezwą się do wybranych kandydatów.

Nagraj filmik na Snapchacie, a dostaniesz pracę w McDonald’s fot. Jordiferrer, CC BY-SA 3.0

Filtr, zamówiony przez McDonald’s specjalnie na potrzeby rekrutacji, pozwala przymierzyć wirtualnie strój pracownika sieci. Osoby odpowiadające na ogłoszenie o pracę mają 10 sekund, żeby pokazać swoje pozytywne nastawnie do życia i innych ludzi nosząc cyfrowy uniform.

McDonald’s chce w ten sposób znaleźć osoby, które będą dobrze radziły sobie w kontaktach z klientami i pozostawią po sobie dobre wrażenie na kupujących, licząc na to, że tak potraktowani wrócą szybciej po kolejne zamówienie.

Wybrani kandydaci mają otrzymać od McDonald’s linka do formularza będącego dalszym etapem rekrutacji – nie obędzie się też bez spotkania twarzą w twarz z działem HR. Kampania prowadzona jest w Australii, nie wiadomo na razie, czy zostanie powtórzona w innych krajach.

Media społecznościowe mogą stać się ciekawym sposobem na szukanie pracowników i pracy. Zauważył to Facebook, który umożliwia publikowanie inteligentnych ogłoszeń o oferowaniu pracy – zostaną one pokazane przede wszystkim osobom, które mogą być zatrudnieniem zainteresowane i spełniają kryteria ogłoszeniodawców.

Zagłosuj

Jak zazwyczaj szukacie pracy?

RadioZET.pl/MT

Oceń