Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Aga Kołodziejska
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najbardziej minimalistyczny telefon na świecie?

08.05.2017 15:09

Light Phone to niesamowicie mały i prosty telefon, który pomoże nam w odcięciu się od skomplikowanych, napakowanych elektroniką smartfonów.

Najbardziej minimalistyczny telefon na świecie? fot. Light

Jeśli macie dosyć skomplikowanych, szybko rozładowujących się i coraz większych smartfonów oraz wolelibyście wrócić do czasów, kiedy na rynku były dostępne tylko zwykłe telefony komórkowe, to Light Phone może być czymś dla was.

Light Phone to po prostu telefon komórkowy. Naprawdę. Jego funkcjonalność ogranicza się bowiem jedynie do prowadzenia rozmów. Nie ma możliwości odbierania i pisania na nim wiadomości SMS. Możemy w nim zainstalować kartę SIM, a także zapisać do 9 numerów kontaktowych w pamięci. No i jest jeszcze funkcja zegara - godzina wyświetlana jest na małym wyświetlaczu pokazującym symbole białym podświetleniem.

Całość Light Phone'a jest taka mała, że można go schować niczym kartę kredytową do portfela. Urządzenie jest w stanie wytrzymać 3 dni w trybie czuwania na jednym ładowaniu (jest to całkiem przeciętny wynik, lecz ze względu na bardzo małe wymiary telefonu trudno byłoby zmieścić tutaj pojemniejszą baterię).

Telefon jest dostępny w dwóch kolorach - czarnym i białym, lecz jego cena nie powala - urządzenie można zamówić w przedsprzedaży za 150$, co raczej bardziej stawia go jako gadżet dla tych bardziej zamożnych i naprawdę chcących odciąć się od funkcjonalności smartfonów.

Jeśli szukacie tańszej alternatywy, to może skusicie się na powracającą Nokię 3310? Będzie dostępna za ok. 300 zł w Polsce - więcej o niej przeczytacie tutaj.

Zagłosuj

Cenisz smartfona ze względu na mnogość funkcji, czy jednak wolisz bardziej proste rozwiązania?

RadioZET.pl/AM

Oceń