Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najlepsze polskie zespoły e-sportowe tworzą własną ligę

05.07.2017 15:58
xxx zet

ELIGA to organizacja tworzona samodzielnie przez polskie drużyny CS:GO – za wzór stawiana jest piłkarska Ekstraklasa. Pierwszy sezon rusza we wrześniu 2017 roku.

Najlepsze polskie zespoły e-sportowe tworzą własną ligę fot. RadioZET.pl/MT

Założycielami ELIGI są PRIDE Gaming oraz Team Kinguin, kolejne drużyny (ich nazw jeszcze nie zdradzono) podpisały listy intencyjne o przytępianiu do spółki. ELIGA ma być wspólnym przedsięwzięciem grających w niej zespołów – każdy z nich ma dysponować równoprawnym głosem

Początkowo w ELIDZE rywalizować ma 8 drużyn, liczba to jednak z czasem ma być zwiększona do 16. W dalszych planach jest wprowadzenie niższych szczebli rozgrywkowych, tak by do rywalizacji mogła przystąpić większa liczba graczy.

ELIGA ma pomóc w profesjonalizacji e-sportu w Polsce – biorące udział w rozgrywkach drużyny mają nie tylko doskonalić umiejętności graczy, lecz także uczyć się od siebie rozwiązań logistycznych i sposobu zarządzania.

Dzięki temu w naszym kraju ma pojawić się więcej zespołów z najwyższej półki, które będą zdolne do rywalizacji na poziomie międzynarodowym.

E-sport jest w Polsce wyjątkowo popularny – w 2017 roku kibicowanie rozgrywkom w gry komputerowe zadeklarowało 700 000 osób. Liczba ta rośnie o 30% w skali roku – w przyszłości Polska może stać się piątym co do wielkości rynku e-sportowego krajem na świecie.

fot. RadioZET.pl/MT

Rozgrywki e ELIDZE mają wystartować we wrześniu 2017 roku, finał – rozegrany jako osobne wydarzenie – będzie miał miejsce w listopadzie 2017.

W każdym tygodniu sezonu zasadniczego rozgrywane będą 4 spotkania – 3 z nich będą transmitowane standardowo, najciekawszy pojedynek doczeka się relacji przygotowanej przez profesjonalne studio telewizyjne. W tym wybranym spotkaniu będą mogli uczestniczyć także kibice.

ELIGA deklaruje, że wszystkie zrzeszone w niej otrzymają pomoc w negocjacjach ze sponsorami i będą mogły liczyć na równy udział w osiąganych zyskach.

Zagłosuj

Będziecie oglądać mecze w ELIDZE?

RadioZET.pl/MT

Oceń