Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Michał Korościel
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Najpopularniejsze serwisy VoD w Polsce w sierpniu 2018

21.09.2018 12:15
xxx zet

Polskie CDA.pl jest odwiedzane chętniej, niż Netflix i Showmax – najwięcej użytkowników pojawia się miesięcznie na witrynie Vod.pl.

CDA.pl fot. zrzut ekranu

3,8 mln osób oglądało w sierpniu 2018 treści na VoD.pl – to najlepszy wynik z wszystkich witryn premium (płatnych) z wideo na żądanie, którym przyjrzano się w sierpniu 2018 w badaniu Gemius/PBI. Numerem dwa jest w Polsce CDA.pl z 2,9 mln użytkowników.

Netflix i Showmax mogą pochwalić się praktycznie identyczną liczną odwiedzających – 1,95 mln. HBO Go po uwolnieniu się od konieczności posiadania abonamentu na macierzysty kanał TV jest odwiedzany przez nieco ponad milion osób.

fot. Gemius/PBI

Netflix jest za to serwisem, który odnotował najwięcej odsłon – w sierpniu 2018 roku było to 25,8 mln wyświetleń. Na drugim miejscu uplasowało się CDA.pl (22,9 mln odsłon), trzecie miejsce przypadło TVP (21,4 mln wyświetleń).

fot. Gemius/PBI

Gemius/PBI sprawdził także, jak długo przebywali na poszczególnych witrynach użytkownicy. W tej kategorii najlepsze okazało się być TVP – odwiedzający spędzał w VoD telewizji publicznej niemal 3,5 godziny. Prawie 3 h zostawał na stronie użytkownik player.pl, nieco ponad dwie godziny bawił oglądający w serwisie ipla.tv.

fot. Gemius/PBI fot. fot. Gemius/PBI

W przypadku ostatniego zestawienia Gemius/PBI podkresla jednak, że z powodu zastosowanej metody badawczej dane dotyczące Netfliksa, Showmaksa i CDA.pl mogą być niedoszacowane – co oznacza, że tak naprawdę użytkownicy mogą w nich spędzać nawet więcej czasu, niż na stronie TVP.

Warto zauważyć, że badanie uwzględnia tylko użytkowników korzystających z serwisów poprzez strony www – pełny obraz popularności usług VoD w Polsce można mieć dopiero po uwzględnieniu użytkowników oglądających filmy i seriale poprzez dedykowane aplikacje.

Zagłosuj

A Ty jak oglądasz filmy i seriale w serwisach VoD?

RadioZET.pl/MT

Oceń