"Należało się tego spodziewać" - o ataku ransomware w Polsce i na Ukrainie [WIDEO]

29.06.2017 09:00

Wirus "Petya" lub - jak donoszą inne informacje - "NotPetya" sparaliżował prace wielu przedsiębiorstw i administracji rządowej w Polsce i na Ukrainie.

"Należało się tego spodziewać" - o ataku ransomware w Polsce i na Ukrainie [WIDEO] fot. RadioZet.pl

- Pierwszy inicjalny atak był atakiem poprzez system aktualizacji automatycznej oprogramowania, które w zasadzie prawie każdy przedsiębiorca musi mieć na swoim komputerze - mówi Tomasz Wodziński - kierownik Security Operation Center w Exatel.

Część komputerów użytkowników włączyła się wyświetlając komunikat o żądaniu okupu. Niestety nie były to tylko komputery użytkowników, ale część z naszych serwerów, a więc kluczowe komputery, na których działają systemy firmy - opowiada Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars S.A.

Więcej na temat przebiegu rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania ransomware, który sparaliżował systemy informatyczne w Polsce i na Ukrainie, dowiesz się z naszego wideo poniżej.

 

W wyniku tak poważnego ataku złośliwego oprogramowania polski rząd zwołał Zespół Zarządzania Kryzysowego, który odbył swoje posiedzenie w tę środę.

Zagłosuj

Uważasz, że dało się uniknąć tego cyberataku?

RadioZET.pl

Oceń