Netflix, HBO i 28 innych firm tworzą przymierze antypirackie

14.06.2017 13:20

Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki będzie miał na celu ukrócić piractwo.

Netflix, HBO i 28 innych firm tworzą przymierze antypirackie fot. pexels

W skład nowo powstałego ACE - Alliance for Creativity and Entertainment (Sojusz na rzecz Kreatywności i Rozrywki) wchodzą między innymi takie firmy z przemysłu rozrywkowego jak Amazon, HBO, Netflix, czy Twentieth Century Fox.

ACE będzie zlecać badania, jak i współpracować z organami prawa w ramach zwalczania piractwa. Grupa twierdzi, że wraz z rozwojem rozrywki cyfrowej rośnie też skala piractwa - same odsłony stron oferujacych pirackie streamy materiałów chronionych prawem autorskim ACE wylicza na 21,4 miliarda rocznie.

W obliczu ostatnich dużych ataków hakerskich, które dotknęły m.in. Netflixa - wykradziono przed premierą odcinki serialu "Orange is the New Black", a także Disney'a - szantażowano firmę pod kątem publikacji rzekomo wykradzionej kopii najnowszej części "Piratów z Karaibów", tego typu działalność mająca walczyć o legalność treści w sieci ma jak najbardziej sens. Mimo zmniejszającego się procesu cyfrowego piractwa, to jednak cały czas stanowi ono duży odsetek dostępnych treści, które twórcy, jak i wytwórnie chcą zwalczyć.

Zagłosuj

Pobrałeś kiedyś nielegalnie film z internetu?

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Rozpoznaj marki technologiczne fot. pexels
Oceń