Netflix może być przejęty przez Apple

03.01.2018 10:54

Według amerykańskich analityków jest aż 40% szansa na to, że Apple wykupi Netfliksa jeszcze w tym roku.

Netflix może być przejęty przez Apple fot. pixabay

Analitycy banku City stawiają aż 40 procent szans na to, że Apple dołoży do swojego portfolio firmę Netflix.

Na taki przebieg wydarzeń może wpływać kilka czynników. Administracja Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych wdraża w tym roku regulacje firm, które poprzez powiązane spółki posiadają środki poza granicami Stanów Zjednoczonych lub płacą podatki w innych krajach. Nowe regulacje pozwolą Apple na transfer do Stanów aż 220 miliardów dolarów.

Według analityków zaledwie jedna trzecia z tej kwoty wystarczy, żeby Apple mogło pozwolić sobie na wykupienie Netfliksa. Taki manewr pozwoliłby Apple na usprawnienie swojej oferty VoD albo na fuzję ich autorskiej usługi z obecnie konkurencyjną platformą.

Wzmocnienie Netfliksa środkami od Apple pozwoliłoby również obu firmom na "uzbrojenie się" na ofertę, którą obecnie planuje Disney.

Bogate portfolio Disney'a pozwoli firmie nie tylko na uruchomienie jednego z najobszerniej wyposażonego serwisu VoD z produkcjami takich firm jak Pixar, Disney Animations, LucasFilm i Marvel, ale również zapowiadana miesięczna cena za usługę - ma być wg przedstawicieli firmy "znacznie niższa od abonamentu za Netfliksa".

Niezależnie od rezultatu najbliższy rok może być bardzo ciekawy pod kątem rozwoju wszystkich platform VoD na rynku globalnym, a start nowej usługi Disney'a może w tym wszystkim mocno namieszać.

Zagłosuj

Chciałbyś, żeby doszło do fuzji Netflix-Apple?

RadioZet.pl/AM

Oceń