Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Netflix pokaże w 2018 roku ponad 700 własnych filmów i seriali

28.02.2018 15:17
xxx zet

Netflix kręci własne filmy i seriale w szaleńczym tempie – serwis zapowiedział, że jeszcze w 2018 roku zaoferuje 700 produkcji oryginalnych.

Netflix pokaże w 2018 pond 700 własnych filmów i seriali fot. materiały prasowe

Wojna o widzów wkracza na zupełnie nowy poziom – serwisy VoD, takie jak Netflix, Showmax czy polskie CDA coraz śmielej podbierają klientów kinom i platformom telewizyjnym, a szykowane przez nich nowości wyglądają atrakcyjniej, niż premiery na dużym ekranie.

W grę wchodzą ogromne pieniądze, jakie można zdobyć nakłaniając internautów do płacenia abonamentu za dostęp do filmów i seriali – w przypadku Netfliksa jest to od 43 zł miesięcznie za podstawowe konto z materiałami o standardowej jakości. Za treści 4K HDR trzeba zapłacić więcej.

Serwis VoD jeszcze w 2017 roku zapowiedział, że na produkcję własnych seriali i filmów zamierza wydać w ciągu 2018 roku dobre 8 mld dolarów. Dzięki tym pieniądzom powstanie między innymi serial „Wiedźmin” oraz reżyserowana przez Agnieszkę Holland polskojęzyczna seria pokazująca nasz kraj w alternatywnej historii, w której komunizm nie upadł w 1989 roku.

Ogromne nakłady przenoszą widoczne rezultaty – Netflix oficjalnie przyznał się, że w 2018 roku będzie oferował ponad 700 wyprodukowanych przez siebie materiałów oraz treści, które oferuje na zasadzie wyłączności. 80 z nich powstało poza granicami USA.

Netflix ma na całym świecie około 110 mln abonentów – żeby utrzymać ich zainteresowanie, serwis musi serwować im nowe, interesujące treści.

Netflix zamierza także powiększyć swój budżet marketingowy, który w 2018 roku ma wynosić 2 mld dolarów. Efekty można zobaczyć w Polsce – w miastach pokazują się billboardy reklamujące filmy kręcone dla Netfliksa, a warszawiacy mogli odwiedzić ekspozycję Psychasec – fikcyjnego przedsiębiorstwa z serialu „Altered Carbon” pozwalającego na przegranie świadomości do nowego ciała.

Zagłosuj

Gdzie najczęściej oglądasz filmy?

RadioZET.pl/MT

Oceń