Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Netflix tworzy interaktywne bajki i filmy

21.06.2017 16:00

Od teraz będziemy mogli zadecydować o wydarzeniach i losach w niektórych produkcjach tego serwisu. Czy to początek nowej jakości opowiadania historii?

Netflix tworzy interaktywne bajki i filmy fot. Netflix / kadr ze zwiastuna bajki "Kot w Butach: Uwięziony w baśni"

W końcu musiało do tego dojść - Netflix rozpoczął produkcję interaktywnych treści, które wkrótce będą dostępne w większej ilości w ofercie usługi.

Pierwszą produkcją umożliwiającą decydowania o losach, jakie spotkają bohaterów jest bajka Kot w Butach: Uwięziony w baśni o przygodach bohatera znanego z filmów z serii Shrek. Swoją interaktywną wersję otrzyma również seria dla dzieci Buddy Thunderstruck.

kot

Jak na razie wybory w tych produkcjach są dosyć proste - opcja A lub B, w kilku kluczowych dla fabuły miejscach, lecz nawet jeśli nie podejmiemy samodzielnie decyzji to możliwe będzie automatyczne kontynuowanie historii - Netflix podejmie decyzję o wyborze za nas.

StoryMap_PussInBook

Usługa zapowiada, że funkcjonalność ta możliwa jest do uruchomienia w aplikacji Netflix na urządzeniach z iOS i SmartTV. Brak zapowiedzi na innych urządzeniach trochę niepokoi, lecz zapewne w końcu i inne wersje aplikacji powinny finalnie ją otrzymać. Podobnie wprowadzane były inne nowości usługi - system po systemie, jak np. pobieranie filmów na urządzenie, by móc je oglądać offline.

Nowy rodzaj rozrywki, jaką jest interaktywne opowiadanie historii bardziej zbliża ten rodzaj mediów do gier wideo, a z kolei wprowadzenie dużej filmowości do gier robi to w drugą stronę, co pokazuje jak bardzo te dwa formaty rozrywki ciągną do siebie i chcą się wzajemnie uzupełniać.

RadioZet.pl/AM

QUIZ: Co wiesz o firmie Microsoft? fot. Microsoft
Oceń