Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Netflix wchodzi na rynek gier wideo. Na pierwszy ogień idzie „Stranger Things”

14.06.2018 16:33

Popularny serwis streamingowy ogłosił rozpoczęcie współpracy ze studiem Telltale Games. Netflix wkracza na rynek interaktywnych gier wideo. Powstanie kilka tytułów opartych na fabule najpopularniejszych produkcji firmy. Jako pierwszy pojawi się „Stranger Things”!

Netflix wchodzi na rynek gier wideo. Na pierwszy ogień idzie „Stranger Things” fot. Netflix mat. prasowe

Powstanie gra na motywach „Stranger Things”

Jeśli stęskniliście się już za mieszkańcami Hawkins, ucieszy was pewnie wiadomość o nachodzącej grze opartej na motywach fabuły serialu. „Stranger Things” to tytuł wybrany przez Netflixa na debiut firmy na rynku interaktywnych gier wideo. To tylko początek współpracy giganta streamingowego ze studiem Telltale Games.

Netflix wchodzi na rynek gier

Zarówno ta, jak i następne gry mają być docelowo dostępne za pośrednictwem serwisu, w ramach płatnej subskrypcji. Wiadomo już, że zostanie przygotowana zarówno w wersji na komputery, jak i popularne konsole. Nie zdradzono natomiast, jakich konkretnie wątków z serialowej fabuły możemy spodziewać się w nowym tytule.

Na platformie jest już dostępna pierwsza gra

Na efekty nowej współpracy trzeba więc będzie poczekać. Zanim jednak Netflix zadebiutuje z własną produkcją, już testuje samą platformę do gier sterowaną za pomocą pilota. Udostępniono jedną z wcześniejszych, uznanych produkcji studia – „Minecraft: Story Mode”. Jeśli tylko macie konto na Netflixie, możecie już dziś ją wypróbować!

RadioZET.pl/AG

Oceń