Netflix wprowadza HDR na smatfony

11.05.2017 12:17

Netflix właśnie po raz kolejny rozszerzył możliwości swojej usługi wprowadzając wsparcie dla standardu HDR na urządzeniach mobilnych.

Netflix wprowadza HDR na smatfony fot. LG

HDR - co to jest?

W dosyć dużym skrócie, jak HD (High Definition) było przełomowym rozwiązaniem w kwestii rozdzielczości obrazu, tak HDR (High Dynamic Range) jest tym samym dla kolorów obrazu. Dzięki HDR materiały wideo mogą zawierać szerszy zakres kontrastu i jasności niż dotychczas. Dzięki temu kontrast jest o wiele głębszy, a kolory mogą być bardziej nasycone i bardziej zbliżone do rzeczywistych. To zupełnie nowa jakość jeśli chodzi o odbiór i postrzeganie obrazu.

Poniżej możecie zobaczyć symulację porównania standardowego obrazu (zdjęcie po lewo) i wersji z HDR (zdjęcie po prawo).

Symulacja-porownania-obrazu-z-i-bez-HDR

HDR w mobilnym Netflixie

Jak na razie z możliwości standardu HDR na mobilnej wersji Netflixa mogą korzystać jedynie posiadacze LG G6. Wprawdzie Galaxy S8 również posiada ekran potrafiący wyświetlać materiały wykorzystujące ten standard, jednak użyta wersja HDR - Mobile HDR Premium, nie jest obecnie wspierana przez samego Netflixa.

LG G6 wykorzystuje standard Dolby Vision do wyświetlania treści HDR. Netflix wspiera obecnie 2 najpopularniejsze standardy - wspomniane Dolby Vision i HDR10. Jeśli więc planujecie kupić w przyszłości smartfona, który będzie w stanie odtwarzać treści 4K z HDR-em, szukajcie takich posiadający wsparcie dla jednego z tych formatów tej technologii.

Zagłosuj

Posiadasz urządzenie posiadające wsparcie dla HDR?

RadioZet.pl/AM

Oceń