Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niantic zwraca pieniądze za imprezę Pokemon GO

24.07.2017 09:54

Pierwsza impreza Pokemon GO okazała się być porażką – część graczy, którzy zjechali się do Chicago z całego świata nie mogła nawet zalogować się do gry. Niantic podjął decyzję o zadośćuczynieniu dla uczestników.

Niantic zwraca pieniądze za imprezę Pokemon GO fot. materiały prasowe

Rok po premierze trenerzy przypomnieli sobie, jak wyglądały pierwsze dni z Pokemon GO, gdy duża popularność gry uniemożliwiała często zalogowanie się na serwery. Podobnie wyglądała sytuacja podczas Pokemon GO Fest – okazało się, ze przygotowana infrastruktura nie była gotowa do obsłużenia tysięcy graczy, którzy próbowali wziąć udział w wydarzeniu.

Twórcy Pokemon GO szybko podjęli decyzję o wynagrodzeniu graczy za przeżyte trudności – uczestnicy dostaną zwrot pieniędzy za bilety, na ich kontach pojawią się PokeCoinsy warte 100 dolarów oraz legendarny pokemon Lugia.

Kłopoty podczas imprezy Pokemon Go Fest mają także przełożenie na to, co dzieje się na całym świecie – oprócz trwającego do godz. 2 nad ranem we wtorek bonusu podwajającego wszystek zdobycze w grze oraz redukującego o 2/3 dystans potrzebny na wysiedzenie jajka i wychodzenie cukierka, w raidach oprócz Lugii można schwytać także Articuno (poniedziałek 24 lipca 2017 to ostatni dzień, kiedy będą dostępne).

Zagłosuj

Złapaliście już legendarnego Pokemona?

RadioZET.pl/MT

Oceń