Nie wiesz, co odpisać znajomym? Ta funkcja od Google ci podpowie

16.02.2018 12:01

Dzięki wdrożeniu nowej aplikacji Google ułatwi użytkownikom Androida szybkie interakcje z rozmówcami.

Nie wiesz, co odpisać znajomym? Ta funkcja od Google ci podpowie fot. pexels

Funkcja inteligentnych odpowiedzi już wkrótce zostanie przez Google udostępniona jako osobna aplikacja. Do tej pory z takiej funkcji mogli korzystać posiadacze mobilnego Gmaila i komunikatora Allo.

Gdy Smart Reply będzie dostępny w formie osobnej aplikacji, funkcja inteligentnych odpowiedzi będzie mogła być integrowana z aplikacjami firm trzecich.

Jak działa Smart Reply?

Inteligentne odpowiedzi działają dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji. Po analizie wiadomości od nadawcy użytkownikowi pokazuje się kilka potencjalnych odpowiedzi, które mogą ułatwić szybką odpowiedź na pytanie lub informacje przesłane przez drugą osobę.

Przykładowo na pytanie „kiedy będziemy w domu?”, algorytm może wybrać odpowiedzi typu „za 30 minut”, „już dojeżdżam”, czy „jeszcze nie wiem”. Wariantów potencjalnych odpowiedzi zwykle jest kilka, lecz to tylko od nas zależy, czy wybierzemy którąś z nich, czy też wprowadzimy własny tekst na wirtualnej klawiaturze smartfona.

google smart reply fot. Google

Podpowiedzi działają również ze zdjęciami. Przykładowo na przesłane zdjęcie czerwonej róży algorytm może podpowiedzieć takie odpowiedzi jak „bardzo piękne”, „wspaniałe” czy „dziękuję”.

Google planuje zapewnić wsparcie swojej aplikacji Smart Reply dla takich aplikacji androidowych jak Hangouts, Whatsapp, Messenger, Twitter, Slack i Skype. Kolejne aplikacje będą kolejno dochodzić, jak tylko zwiększy się na nie zainteresowanie.

Niestety algorytm współpracuje na razie jedynie z językiem angielskim, lecz w odniesieniu do ostatnich informacji o wprowadzeniu polskiego języka do Asystenta Google być może nie będziemy musieli długo czekać na wsparcie naszego języka i dla tej funkcji.

Zagłosuj

Skorzystasz z tej aplikacji?

RadioZet.pl/AM

Oceń