„Nigeryjski książę” aresztowany przez policję. Oszukał kilkaset osób

02.01.2018 15:25

Nigeryjski przekręt to oszustwo polegające na wyciąganiu od internautów pieniędzy po skuszeniu ich obietnicą wielomilionowego zarobku. Amerykańska policja aresztowała mężczyznę, stawiając mu 269 zarzutów.

„Nigeryjski książę” aresztowany przez policję. Oszukał kilkaset osób fot. Slidell Police Department

67-latek został aresztowany w swoim domu. Jest oskarżony głównie o oszustwa finansowe oraz pranie brudnych pieniędzy.

Mężczyzna kontaktował się z ofiarami telefonicznie i przez internet, nakłaniając je do przelania na wskazane przez niego konto pieniędzy. Miały one posłużyć do przygotowania wielomilionowego transferu, z którego część miała zostać przekazana jako wynagrodzenie za pomoc.

Oszuści, działający głównie z Nigerii (stąd wzięła się nazwa metody) byli w ten sposób w stanie naciągać ludzi nawet na kwoty sięgające tysięcy dolarów. Aresztowany mężczyzna dzielił się zyskami z przestępcami stacjonującymi w Afryce.

- Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, żeby mogło być prawdą, to na pewno nią nie jest. Nie należy nigdy podawać danych osobowych w trakcie rozmowy telefonicznej lub wiadomość e-mail, ani nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy. W 99,9% przypadków mamy do czynienie z oszustwami – przypomniała podczas aresztowania amerykańska policja.

Zagłosuj

Spotkałeś się z nigeryjskim przekrętem?

RadioZET.pl/MT

Oceń