Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nokia 2 - najtańszy smartfon w portfolio firmy. Znamy cenę!

23.10.2017 09:41

Urządzenie nie będzie należeć do najwydajniejszych, jednak jeśli urządzenie będzie porządnie wykonane - przy tej cenie, może okazać się hitem!

Nokia 2 - najtańszy smartfon w portfolio firmy. Znamy cenę! fot. NOKIA

Nokia 2 wygląda na całkiem przyjemne urządzenie. Jej design jest prosty i schludny, więc jak najbardziej ma prawo podobać się wielu osobom jako smartfon do pracy na co dzień. Wygląd nie będzie jedynym plusem urządzenia - niska cena może być dodatkową zachętą dla osób poszukujących nowego smartfona.

Nokia 2 ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 99 dolarów. Tę wzmiankę udało się odnaleźć na stronie sklepu BHP Photo Video. Jeśli ta informacja jest poprawna, możemy spodziewać się, że gdy Nokia 2 zadebiutuje na rynku, dostaniemy ją za ok. 400-500 złotych.

Co więc może zaoferować Nokia 2 użytkownikom? Niestety niewiele. Poza najnowszą wersją Androida producent zdecydował się zaimplementować dosyć przestarzałe, ale mimo wszystko sprawdzone podzespoły. Znajdziemy tutaj układ Snapdragon 210 wraz z 1 GB pamięci RAM, co może sprawić, że urządzenie niezbyt dobrze będzie znosić uruchomienie więcej niż jedną aplikację jednocześnie.

Telefon jednak może być odpowiednim urządzeniem dla osób, które potrzebują solidnego i długo trzymającego na baterii telefonu - Nokia 2 będzie bowiem posiadała akumulator o pojemności aż 4000 mAh. W porównaniu do innych urządzeń z tej półki cenowej lub nawet do flagowych urządzeń, gdzie bateria sięga zwykle 2500-3300, mAh to bardzo dużo. Duża bateria w połączeniu z niskonapięciowym procesorem o niezbyt dużym zapotrzebowaniu na energię może sprawić, że smartfon wytrzyma na jednym ładowaniu nawet 5-7 dni przy okazjonalnym użytkowaniu.

Czy Nokia 2 okaże się hitem? O ile tylko będzie wytrzymała i będzie faktycznie długo trzymać na baterii to może stać się Nokią 3310 wśród smartfonów.

Zagłosuj

Na czym najbardziej Ci zależy podczas wyboru nowego smartfona?

RadioZet.pl/AM

Wiesz skąd pochodzą producenci elektroniki? Sprawdź swoją wiedzę w naszym Quizie:

QUIZ. Z jakiego kraju pochodzi dany producent elektroniki fot. pexels
Oceń